Instagram

O godzinie 10.00 rozpoczęła się sesja Rady Miejskie w piątek 21 kwietnia w Szydłowcu. Była to tzw. sesja nadzywyczajna zwołana przez przewodniczącego Marka Koniarczyka w trybie pilnym. W sesji uczestniczyło 12 radnych, nieobecni byli radni: Dorota Pęksyk, Paweł Surdy i Marek Plewa. 

 

Pierwszą podjętą uchwałą było podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szydłowiec 2016-2023. Następnie na mównicy pojawiła się Maria Michalska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która opowiedziała zebranym o młodej mieszkance Szydłowca, która potrzebuje. Apelowała o wsparcie finansowe. Bardziej szczegółowo ten temat postaramy się przedstawić niebawem. 

Miłym akcentem było wręczenie podziękowań z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiciele szydłowieckiego sztabu WOŚP - Agnieszka Sobutka - Klepaczewska i Marcin Banaszczyk wręczyli podziękowania burmistrzowi Szydłowca, pracownikom Urzędu Miejskiego oraz radnym: Agnieszce Ślizak, Arkadiuszowi Sokołowskiemu, Pawłowi Blochowi, Maciejowi Kapturskiemu, Markowi Plewie oraz Pawłowi Surdemu. Podziękowania dotyczyły wsparcia kwestii organizacyjnych szydłowieckiego finału. 

Szydłowieccy rajcy nie zgodzili się podczas podjęcia uchwały w sprawie uzyskania zgody Rady Miejskiej w Szydłowcu na zastosowanie ulgi w spłacie należności cywilnoprawnych w postaci umorzenia 50% oraz odroczenia terminu zapłaty kosztów procesowych zasądzonych wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Lublinie I Wydział Cywilny w kwocie 12207,00 zł. Chodziło tutaj o wspólnotę mieszkaniową Jachowskiego 14. Wszystkie komisje stałe wypracowały swoje wnioski do tej uchwały, jednak żaden z nich nie uzyskał większości głosów. Każde głosowanie kończyło się wynikiem 6:6, więc projekt uchwały skierowano do dalszych prac w komisjach. 

Sporą dyskusję wywołało natomiast podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie zamiaru utworzenia Szkoły Muzycznej I stopnia w Sadku. Na sesji pojawiła się Anna Wilkiewicz właścicielka szydłowieckiej Pracowni Muzycznej "PIANO", wyrażając w swoim wystąpieniu szereg wątpliwości jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne tejże szkoły. Do dyskusji włączyli się m.in przewodniczący Marek Koniarczyk, burmistrz Artur Ludew, radna Dorota Jakubczyk i inni. 

Szczegóły tej dyskusji możecie sprawdzić w naszym materiale VIDEO (kliknij)

Oprócz wyżej wymienionych uchwał radni pracowali jeszcze nad sprawami zawartymi w zapowiedzi TUTAJ

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa