Instagram

Szanowni Państwo, W związku z licznymi zapytaniami oraz komentarzami na temat ograniczenia miejsc parkingowych na Rynku Wielkim poprzez ustawienie 11 gazonów z kwiatami, chciałbym przekazać Państwu kilka ważnych informacji.

 

Niejednokrotnie spotykałem się, Państwo z pewnością również, z opiniami, że Rynek Wielki to jeden wielki parking. Wielokrotnie nasi mieszkańcy, czy to na konsultacjach społecznych, czy w internecie oraz osobiście zgłaszają takie uwagi pracownikom Miejskiej Informacji Turystycznej oraz Urzędu Miejskiego. W związku z tym, że staramy się, aby Szydłowiec rozwijał się również turystycznie, na zespole ds. turystyki pojawiła się propozycja czasowego ustawienia na okres wakacyjny gazonów z kwiatami ograniczającymi ruch samochodowy na Rynku Wielkim, która jak Państwo już wiecie została wprowadzona w życie.

Pojawiło się co do tego rozwiązania wiele głosów krytycznych ze strony przedsiębiorców oraz mieszkańców naszego miasta. W związku z powyższym na wniosek przedsiębiorców, w dniu 11.07.2017r. w Ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego z osobami, które prowadzą punkty usługowo-handlowe w obrębie Rynku Wielkiego oraz ulicy Radomskiej. Podczas tego spotkania wspólnie wypracowaliśmy kompromis, na podstawie którego od dnia 17.07.2017r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu - strefa ograniczonego parkowania. Czas maksymalnego postoju na Rynku Wielkim oraz przy ulicy Radomskiej do skrzyżowania z ulicą 1 Maja wynosić będzie 45 minut. Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 19:00. Na tym obszarze zostaną ustawione nowe znaki informujące o parkingach oraz miejscach postojowych w pobliżu Rynku Wielkiego. Takie działanie pozwoli odciążyć rynek z aut. Przez pierwsze 2 tygodnie obowiązywania strefy ograniczonego parkowania będziemy informować o zmianach przy pomocy specjalnych ulotek, na których znajdą Państwo również mapę z dostępnymi, w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta, miejscami postojowymi.

Chciałbym podkreślić, że Szydłowiec rozwija się w wielu dziedzinach – także turystycznie. Patrząc na statystyki prowadzone przez punkt Miejskiej Informacji Turystycznej widoczny jest już znaczny wzrost liczby turystów odwiedzających nasze miasto. Chciałbym podkreślić również, że zatwierdzona zmiana organizacji ruchu nie będzie obowiązywać na stałe. Wszelkie usprawniające ją uwagi będziemy przyjmować drogą mailową, telefoniczną, osobiście, czy nawet poprzez nasz profil na portalu Facebook oraz aplikację Alertownik, z której korzysta Gmina Szydłowiec, tak aby usprawniać jej zastosowanie.

Mam nadzieję, że szybko przyzwyczają się Państwo do wprowadzonych zmian oraz zrozumieją decyzję podyktowaną troską o Szydłowiec. Pamiętajcie Państwo, że tworzymy to miasto razem, dlatego zawsze liczę się z Państwa opinią.

Z wyrazami szacunku Burmistrz Szydłowca Artur Ludew

foto/info: UM Szydłowiec

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa