Instagram

W ostatnią sobotę maja, w piękny słoneczny dzień odbył się w Szydłowcu "Mazowiecki Dzień Strażaka", który przywiódł do naszego miasta gości z całego mazowsza. Podczas szydłowieckich obchodów spotkali się strażacy z jednostek państwowych oraz ochotniczych. 

 

Pierwszą część uroczystości stanowiła msza święta w szydłowieckim kościele św. Zygmunta, której przewodniczył ks. Jerzy Sieńkowski kapelan mazowieckich strażaków. W samo południe natomiast odbył się paradny apel na Rynku Wielkim, podczas którego w pierwszej kolejności wszyscy zebrani uczcili chwilą ciszy strażaków, którzy całkiem niedawno zginęli w pożarze w Białymstoku. 

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było odebranie nowego sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, który podczas apelu odebrał komendant szydłowieckiej jednostki brygadier Krzysztof Banaszek. 

Oprócz tej podniosłej chwili warto zwrócić uwagę na dwa jubileusze, które świętowano tego dnia. 25-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej oraz 100-lecie OSP w Przysusze. 

Tego typu wydarzenie to idealna okazja do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe szczeble. Nie inaczej było w Szydłowcu, gdzie wręczono ponad 100 przeróżnych wyróżnień. 

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy w barwnym korowodzie m.in strażackich wozów udali się do parku Radziwiłłowskiego w którym odbył się kolorowy piknik rodzinny podczas którego bawili się zarówno najmłodsi mieszkańcy Szydłowca i okolic, jak i Ci starsi. Atrakcji nie brakowało dla nikogo, od podziwiania wozów i wyposażenia strażackiego, poprzez wspinanie się po ściance czy przejażdżkę strażackim meleksem. 

Szydłowieckie uroczystości swoją obecnością uświetnili dostojni goście m.in posłowie z ziemi radomskiej, przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalni samorządowcy i wielu innych. O odpowiednią oprawę muzyczną zadbała strażacka Miejska Orkiestra Dęta z Szydłowca, pod batutą kapelmistrza Henryka Kapturskiego. 

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa