Instagram

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego szydłowieckiej Policji wspólnie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Wczoraj dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu brały czynny udział w tej akcji. W trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów uczniowie nagradzali jabłkiem kierowców, którzy poruszali się swoimi pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast cytrynę otrzymywali kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”. Warunkiem uniknięcia mandatu było zjedzenie kwaśnego cytrusa na oczach dzieci, jako kara za wykroczenie. Uczniowie z wielką radością wzięły udział w akcji promującej bezpieczeństwo w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Sami kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeżeli wybrali zjedzenie cytryny.

Celem działań było zwrócenie uwagi kierowców na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach szkół.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa