Instagram

4 czerwca na placu OSP w Chlewiskach odbył się finał "Majówki Strażackiej". Wszystkich przybyłych powitał Prezes OSP w Chlewiskach dh Robert Gałązka. Po powitaniu nastąpiła ceremonia wręczenia legitymacji strażackich dla najmłodszych strażaków z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

Legitymacje wręczali: dh Robert Gałązka i st.bryg. Sławomir Podsiadły z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu, jednocześnie członek OSP w Chlewiskach. Po wręczeniu legitymacji swoją "drogę" strażacką przedstawił dzieciom dh Sławek Podsiadły - "ja też zaczynałem tak jak wy dzisiaj od wstąpienia do MDP, i jeżeli będziecie bardzo chcieli to na pewno i wam się uda zostać strażakiem, spełnią się wasze marzenia, a ja jestem tym bajkowym "Wojtkiem", któremu marzenia się spełniły". Za te słowa otrzymał gromkie brawa.

Po wręczeniu legitymacji dzieci na komendę opiekuna dh Sławomira Krupy przemaszerowały krokiem defiladowym przed rodzicami i opiekunami. W dalszej części "majówki" pokazy prawdziwego gaszenia pożaru zaprezentowali starsi strażacy, wykorzystując do tego celu sprowadzony z PSP w Szydłowcu podnośnik hydrauliczny. Po zakończeniu działań strażackich, każdy chętny pod nadzorem strażaka z PSP mógł wsiąść do kosza podnośnika i unieść się na bezpieczną wysokość. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie.

Prezes OSP w Chlewiskach dh Robert Gałazka składa serdeczne podziękowania opiekunom dzieci, dh Sławomirowi Krupie i Danielowi Gromkowi oraz Komendantowi Powiatowemu PSP w Szydłowcu bryg. Krzysztofowi Banaszkowi za udostępnienie sprzętu na wspólne pokazy.

majowkastrazacka1 

majowkastrazacka2

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa