Instagram

Szkoła Programowania i Robotyki The Coders Club powstała w Szydłowcu w czerwcu 2017, dzięki wsparciu Funduszy Europejskich i LGD Razem na Piaskowcu. Mottem szkoły jest „Zaprogramuj przyszłość swojego dziecka.”

 

Korzyści z nauczania dzieci zasad programowania jest wiele. Najbardziej oczywista to ta, że dzieci poznają „język przyszłości”. Już teraz w wielu społeczeństwach, brak znajomości podstawowych zasad działania komputerów, mikrokontrolerów, ich oprogramowania i algorytmów działania jest traktowane jako przejaw swoistego analfabetyzmu technologicznego. Nasze otoczenie staje się coraz bardziej interaktywne. Stajemy się nie tylko biernymi odbiorcami technologi, ale musimy potrafić ją wykorzystać i adaptować do własnych celów.

Naczelną zasadą którą się kierujemy, jest to by nie symulować nauki kodowania. Nasz podstawowy kurs jest przewidziany na 4 semestry (2 lata). Jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Bazą na której się opieramy, jest LOFI Robot, polski, innowacyjny zestaw edukacyjny służący do konstruowania oraz ożywiania robotów. Umożliwia proste i szybkie zbudowanie różnego rodzaju robotów: omijających przeszkody, podążających za światłem, malujących, świecących, poruszających się samodzielnie lub zdalnie sterowanych. LOFI Robot oparty jest o narzędzia open source, dzięki czemu można go dowolnie samodzielnie modyfikować i rozwijać. Podstawowym z tych narzędzi jest język oprogramowania SCRATCH stworzony głównie z myślą o… dzieciach.

Twórcy LOFI Robot, to nagrodzona w konkursie THINK BIG dla najbardziej innowacyjnych projektów polskiego biznesu, młoda firma z Gdyni. Lofi Robot, i szkoły korzystające z tego systemu, jako jedyni w Polsce uczą programowania dzieci z klas 1-3.

Zaczynamy jednak od kursów wakacyjnych. Pierwszy mamy nadzieję zacząć na początku lipca. Oczywiście ze względu na wakacje, kurs będzie bardziej luźny, więcej będzie zabawy i konkursów. Trzeba będzie np. skonstruować robota, odpowiednio go zaprogramować, by jak najszybciej pokonał zaprogramowaną trasę.

Finałowy turniej robotów zostanie rozegrany na specjalnej arenie, w odpowiedniej oprawie świateł i laserów.

Nowością jest podstawowy kurs pilotowania dronów. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z Szydłowca i okolic. Kurs będzie się odbywał w PG nr 2 na ulicy Folwarcznej w Szydłowcu.

Szczególnie serdecznie zapraszamy dziewczyny :) Szefową szkoły jest Natalia Łaski.

Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie na poniższym plakacie.

codersplakat

coders1

coders2

coders3

coders4

coders5

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa