Instagram

Jakiś czas temu takie pytanie zadał nam jeden z naszych czytelników, którego zmartwiły usychające liście na zdaje się najbardziej znanym drzewem w Szydłowcu, czyli tym na wyspie zamkowej pochylonym nad fosą. 

 

Pytanie dosyć ciekawe, dlatego postanowiliśmy je skierować do burmistrza Szydłowca Artura Ludwa. Oprócz stanu zdrowia wspomnianego wyżej drzewa zapytaliśmy również o dąb, który rośnie na placu Hotelu "Pod Dębem". 

Oba drzewa posiadają bardzo dużą wartość turystyczną jak i historyczną dla Szydłowca. Hotel otrzymał nazwę od rosnącego na jego terenie dębu, pochylony w stronę fosy wiąz to drzewo przy którym wykonano ogromną liczbe zdjęć, w czasach teraźniejszych jak i tych dawniejszych. 

Burmistrz Szydłowca zainteresował się tą sprawą i wystosował odpowiedź: - W odpowiedzi na Pańskie pismo w sprawie stanu drzew, które słusznie ocenił Pan jako te, które posiadają dużą wartość turystyczną i historyczną Szydłowca informuję, że zlecone zostanie przeprowadzenie specjalistycznej analizy dendrologicznej stanu tych drzew, która oceni ich stan i jeżeli zachodzić będzie taka potrzeba na jej podstawie podejmiemy stosowne działania abyśmy mogli jak najdłużej cieszych się z ich widoku. 

A wy? Macie jakieś zdjęcia przy wyżej wymienionych drzewach? :) 

drzewa1

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa