Instagram

We wtorek (25.07.br.) policjanci, policjantki i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medale i odznaczenia.

 

Uroczystość obchodów 98. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji odbyła się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medale i odznaczenia.

Na uroczystość, oprócz odznaczonych i mianowanych policjantów oraz ich rodzin, kierownictwa KPP Szydłowiec, przybyli również – m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu – insp. Kamil Borkowski, Starosta Szydłowiecki – Włodzimierz Górlicki, Sekretarz Miasta i Gminy Szydłowca – Dorota Kubiś, Ksiądz Dziekan – Adam Radzimirski, Wójt Gminy Chlewiska – Waldemar Sowiński, Wójt Gminy Jastrząb – Andrzej Bracha, Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek, Prezes Sądu Rejonowego w Szydłowcu – Grzegorz Gaj, Kierownik Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Przysusze z siedzibą w Szydłowcu – Cezary Molenda, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu – bryg. Krzysztof Banaszek, Zastępca Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Radomiu – starszy chorąży Piotr Kotwin, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko – Michał Farys, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szydłowcu – Elżbieta Pawlak, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Radomiu – Dariusz Brzezicki, Wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Radomiu – Robert Król, a także pracownicy Policji.

Policjanci odebrali nominacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kamila Borkowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacka Różańśkiego.

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymali: 

Na stopień komisarza Policji

- podkom. Szczęsny Tomasz

- podkom. Jezierski Witold

Na stopień aspiranta sztabowego Policji

- st. asp. Rafał Berus

Na stopień aspiranta Policji

- mł. asp. Łukasz Bińkowski

- mł. asp. Elżbieta Lewandowska

- mł. asp. Ireneusz Skalski

- mł. asp. Rafał Witaszek

Na stopień młodszego aspiranta Policji

- sierż. szt. Ireneusz Łyżwa

- sierż. szt. Arkadiusz Podgórski

- sierż. szt. Sławomir Wolski

- sierż. szt. Jarosław Zieliński

- sierż. szt. Radosław Zugaj

Na stopień sierżanta sztabowego Policji

- st. sierż. Michał Bilski

- st. sierż. Piotr Ślufarski

Na stopień starszego sierżanta Policji

- sierż. Kamil Guza

- sierż. Przemysław Plaskota

- sierż. Mateusz Sawicki

- sierż. Marlena Skórkiewicz

Na stopień sierżanta Policji

- st. post. Maciej Lis

Na stopień starszego posterunkowego Policji

- post. Bartosz Baranowski

- post. Mateusz Forma

- post. Dariusz Stępień

Zarząd Główny NSZZP uhonorował nadaniem „Okolicznościowego medalu z okazji „25 lecia powstania NSZZP” niżej wymienionych policjantów:

1. sierż. szt. Grzegorz Makarski

2. sierż. szt. Magdalena Nowocień

3. st. sierż. Marcin Sławiński

4. mł. asp. Jarosław Zieliński

Zarząd Główny NSZZP uhonorował również odznaczeniami niżej wymienionych policjantów:

Srebrną odznaką

- asp. Marcin Wiśniewski

- asp. Rafał Witaszek

Brązową odznaką

- asp. szt. Rafał Berus

- asp. Tomasz Salczyński

- sierż. szt. Daniel Siudek

- sierż. szt. Grzegorz Sobierajski

Po wręczeniu aktów mianowania Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacek Różański pogratulował awansowanym i wyróżnionym z okazji Święta Policji, złożył wszystkim serdeczne życzenia, które skierował również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników. Nie zabrakło również ciepłych słów i podziękowań od zaproszonych gości kierowanych na ręce Pana Komendanta za pracę i zaangażowanie szydłowieckiej Policji w poprawę bezpieczeństwa całego powiatu.

*Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1919 roku historycznej ustawy o Policji Państwowej. Na mocy tego aktu została powołana formacja, która zgodnie z zapisem ustawowym stała się organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych, odpowiedzialnym za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. O potrzebie kontynuacji i pamięci, oraz o symbolicznym wymiarze tego Święta trzeba pamiętać, wyrażając szacunek dla tych wszystkich, którzy pełnili tę służbę przed laty, a których doświadczenia należy przybliżyć młodym policjantom pokazując im, że służą w formacji z bogatą historią i tradycją.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

policjaswieto2

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa