Instagram

Szydłowieckie Centrum Kultury - ZAMEK i Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” zapraszają w piątek, 26 maja godzinie 18.30 na „WIECZÓR Z MONODRAMEM”. W programie zaprezentowane zostaną dwa monodramy.

 

Pierwszy z nich to „OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI ”, przygotowany przez Aleksandra Brzeźniak. Spektakl powstał na podstawie wspomnień Haliny Poświatowskiej, jednej z najznakomitszych poetek polskich. Halina Myga, bo takie było jej panieńskie nazwisko ze względu na słabe zdrowie, dużą część życia spędziła w szpitalach i sanatoriach. W jednym z nich poznała innego pacjenta, malarza i studenta szkoły filmowej Adolfa Ryszarda Poświatowskiego, którego – wbrew zaleceniom lekarzy – poślubiła w 1954 roku. Po dwóch latach została wdową. Mąż był jej największą miłością, o której pisała w swoich pamiętnikach.

Drugi monodram powstał na podstawie groteski K. I. Gałczyńskiego i nosi tytuł „MĘŻCZYZNA W DAMSKIM KAPELUSZU” zaprezentuje go Wojciech Urbaniak. Monodram ten został wyróżniony podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Radomiu.

Reżyserem i scenografem obu spektakli jest Sława Lorenc Hanusz.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury "Zamek"

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa