Instagram

Tegoroczna Noc Bibliotek należy do bardzo udanych i na długo zapisze się w pamięci dzieci. Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne SCK-Zamek w tym wydarzeniu brało udział po raz trzeci.

 

Rozpoczęliśmy o godz.18:00 przywitaniem gości i uczestników, następnie tworzyliśmy bibliotekę nocą metodą tęczowego wydrapywania. Kolejnym punktem programu było poznanie historii pisma oraz wcielenie się w średniowiecznego kronikarza. Dzieci za pomocą atramentu i gęsich piór próbowały napisać list, dla porównania pisaliśmy także piórami atramentowymi ze stalówką.

Po wykonaniu prac plastycznych przyszła pora na odpoczynek. W świetle księżyca oraz przyniesionych przez dzieci latarek czytaliśmy o przygodach trójki kocich detektywów Mlekota, Mrukota i Myszkota. Następnie przyszła pora na najbardziej wyczekiwane przez dzieci poszukiwania zaginionego manuskryptu. Uczestnicy Nocy Bibliotek rozwiązując zadania i odnajdując ukryte wskazówki, powoli zbliżali się do celu. Gdy "skarb" został odnaleziony zaskoczeniem był fakt, że przeleżał tyle lat w bibliotece.

Wieczór zakończył się seansem filmowym na tarasie biblioteki. Dzieci okryte ciemnością nocy obejrzały film pt.: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Stella Nostra".

Obszerny fotoreportaż dostępny TUTAJ

info: Regionalne Centrum Biblioteczno - Multimedialne

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa