Instagram

W ramach projektu "Ludowe stradivariusy" w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Szydłowcu od kwietnia tego roku trwają warsztaty budowy skrzypiec ludowych, zorganizowane przez szydłowieckie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

 

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się znani w Polsce mistrzowie budowy instrumentów ludowych: Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego – mistrz budowy skrzypiec i innych instrumentów strunowych tzw. "dłubanych" oraz Piotr Sikora z Kuźnicy k. Przysuchy - mistrz budowy skrzypiec tzw. "klejonych". Uczestnikami warsztatów są młodzi uczniowie I oraz III klasy stolarskiej z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza i CKZiU.

13 czerwca 2017 roku o godz. 11.00 szydłowieckie Muzeum zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie podsumowujące warsztaty budowy skrzypiec, które odbędzie się w Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów. Podczas spotkania twórcy instrumentów - mistrzowie i uczniowie - opowiedzą o procesie powstawania skrzypiec i zaprezentują wykonane egzemplarze. Etapy budowy będą ukazane również w formie projekcji fotografii wykonanych na warsztatach. Będzie można również usłyszeć dźwięki skrzypiec, bo ich budowniczowie są także muzykantami i wykonają melodie ludowe ze swych regionów. Ostatnim etapem spotkania będzie zwiedzanie ekspozycji stałej oraz czasowej szydłowieckiego muzeum.

Podziękowania składamy Dyrekcji Zespołu Szkół im. Ochrony Korpusu Pogranicza w Szydłowcu za współpracę oraz Dyrekcji i Kadrze Nauczycielskiej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu za współdziałanie oraz udostępnienie stolarskich pracowni edukacyjnych.

Warsztaty odbywają się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

foto i info: Katarzyna Zedel - Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa