Instagram

Koncerty na wyspie zamkowej, widowisko plenerowe, pokaz sztucznych ogni – szydłowieckie WIANKI’ 2017 zbliżają się wielkimi krokami. Do wspólnej świętojańskiej zabawy Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza w piątek 23 czerwca.

 

Impreza rozpocznie się o godz. 20.00 koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Henryka Kapturskiego. Około godz. 21.00 na zamkowych krużgankach wystąpi Kapela CIUPAGA z Łącka. Zespół istnieje od 2005 roku. W aktualnym dziewięcioosobowym składzie gra od 3 lat. Jest to grupa przyjaciół, którą połączyła miłość do muzyki góralskiej. Zespół gra bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane głównie klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi i cygańskimi. Wielką zaletą muzyków jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom. Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonów i kontrabasu pojawiają się cymbały, altówka węgierska oraz cajon. Kapela Ciupaga wielokrotnie występowała na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrali około 100 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu - stolicy Armenii. Mają na swoim koncie udział w finale programu telewizji TVN „Mam talent”

Tuż po koncercie gości, na zamkowej wyspie zapłoną ogniska i rozpocznie się barwne widowisko plenerowe zatytułowane „KWIAT JEDNEJ NOCY” przygotowane przez Teatr Poezji i Muzyki U RADZIWIŁŁA, pod czujnym okiem Sławy Lorenc Hanusz. W blasku ognia, kolorowych świateł, młodzi aktorzy postarają wprowadzić wszystkich w magiczny klimat nocy sobótkowej . Nie zabraknie też puszczanych na fosę kolorowych wianków.

WIANKI’ 2017 zakończy pokaz sztucznych ogni. ZAPRASZAMY - 23 czerwca 2017 r., godz. 20.00 - ZAMEK.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury "Zamek"

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa