Instagram

W pierwszą sobotę wakacji, 1 lipca w szydłowieckim zamku zabrzmiały największe przeboje dwóch wybitnych przedstawicieli starego, dobrego rock and rolla – Elvisa Presley’a i Krzysztofa Krawczyka. A to dzięki Marianowi Gronkowi – człowiekowi orkiestrze, który jest wielkim pasjonatem twórczości obu muzycznych gigantów.

 

Koncert zaplanowany był na dziedzińcu zamkowym jednakże niesprzyjająca aura spowodowała przeniesienie go do sali kameralnej, która wprost pękała w szwach, ledwie mieszcząc fanów tej muzyki z Szydłowca ale nie tylko, bowiem na koncercie zjawiła się spora grupa fanów p. Mariana aż z Opola.

Z zamkowej sceny popłynęły doskonale znane hity Presley’a jak: „Love Me Tender”, „Are You Lonesome Tonight”, „ Blue Suede Shoes”, „Only You” a w odpowiedzi na nie największe przeboje Krawczyka” „Parostatek”, „To co dał nam świat”, „Bo jesteś Ty”, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” czy też „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”.

Śpiewającemu i grającemu na klawiszach, gitarze oraz na gitarze hawajskiej artyście towarzyszyli tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego „Zamek” ; Konrad Kijak i Wiktoria Malmon, Maciek Motyka i Wiktoria Pastuszka, Kuba Barszcz i Wiktoria Szumiał, Kacper Banaszczyk i Kornelia Kłak, którzy doskonale zilustrowali tańcem wykonywane przez Mariana Gronka Piosenki. W trakcie koncertu, na ekranie wyświetlane były również teksty utworów co sprawiło, że publiczność bardzo chętnie włączała się do wspólnego śpiewania.

Podczas tego „Wakacyjnego spotkania z piosenką” odbył się też plebiscyt. Zadaniem widzów było, brawami wskazać, który z artystów ich zdaniem jest lepszy. Wygrał Krzysztof Krawczyk co nie zdziwiło nikogo, bo to właśnie podczas jego piosenek, publiczność razem z królującym niepodzielnie tego wieczoru na zamkowej scenie Marianem Gronkiem bawiła się najlepiej.

Pomysłodawcą, reżyserem oraz głównym wykonawcą był Marian Gronek. O taneczne ilustracje piosenek zadbała Monika Seweryn, prezentacja multimedialna – Tomasz Gil i Paweł Wieczorek, światło i dźwięk – Paweł Sasal, prowadzenie koncertu – Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marian Gronek.

WIĘCEJ ZDJĘĆ 

info: Szydłowieckie Centrum Kultury "Zamek"

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa