Instagram

Ten wieczór zdecydowanie należał do GUZOWIANEK – Młodzieżowego Zespołu Ludowego, który działa od 2014 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie pod czujnym okiem Wioletty Fijałkowskiej.

 

Formacja w ramach nagrody otrzymanej podczas ubiegłorocznej SCENY ZAMEK dla KAŻDEGO została zaproszona na specjalny koncert w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

Koncert rozpoczął się w sali kameralnej szydłowieckiego Zamku. W pierwszej części GUZOWIANKI zaprezentowały tradycyjne utwory ludowe we własnych aranżacjach. Gościnnie z zespołem zaśpiewali – KAROLINA PIETRAS – BERUS – wokalistka Miejskiej Orkiestry Dętej oraz PRZEMEK DUDA – Prezes Fundacji Strefa JPII. Przy akompaniamencie Kapeli Ludowej BURSÓW z Guzowa na zamkowej scenie zabrzmiały tak znane i lubiane piosenki jak „Czerwone jabłuszko”, „Poszła Karolinka”, „Karczmareczka” czy „Lipka zielona”.

Na drugą część koncertu dziewczęta z zespołu zaprosiły wszystkich na dziedziniec zamkowy, tu publiczność usłyszała również autorskie utwory grupy: „Pod Zielonym Dębem”, „Lulilanka”, „Nie jedź miły”. Na zakończenie GUZOWIANKI porwały widzów do tańca. W rytm polek i oberków granych przez Kapelę wszyscy bawili się doskonale. Po koncercie goście udali się do Galerii „Kaplica Zamkowa” na pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez „Guzowiankowe” mamy. Przy degustowaniu tych wszystkich pyszności była chwila do obejrzenia teledysków nagranych do piosenek, które widzowie mogli usłyszeć w programie koncertu.

GUZOWIANKI po raz kolejny zachwyciły szydłowiecką publiczność serwując jej ogromną dawkę energii i radości, a przede wszystkim dobrej muzyki w jeszcze lepszym wykonaniu.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury "Zamek" 

FOTOREPORTAŻ portalu naszszydlowiec.pl 

FOTOREPORTAŻ SCK "Zamek" 

VIDEO 1 

VIDEO 2 

VIDEO 3

VIDEO 4 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa