Instagram

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko zorganizowało 4 czerwca 2017 roku kolejną edycję szosowego wyścigu kolarskiego „O konar Dębu Czwartaka”. W zawodach wzięło udział ponad stu uczestników, z czego na trasach punktowanych wystartowało 76 zawodników.

 

Po względem ilości uczestników były to rekordowe zawody spośród dotychczas zorganizowanych w Orońsku. Uczestnicy reprezentowali drużyny z takich miejscowości jak: Warszawa, Radom, Lublin, Kielce, Suchedniów, Skarżysko Kamienna, Skarżysko Kościelne, Tomaszów Mazowiecki, Białobrzegi, Skaryszew, Pionki, Szydłowiec, Orońsko, Jastrząb, Wierzbica, Wolanów, Kowala, Marki oraz wielu innych. Zawodników powitał i oficjalnie otworzył imprezę dyrektor wyścigu – którym był Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko - Sylwester Różycki. Partnerem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

W tym roku uczestników zawodów sklasyfikowano w kategoriach open mężczyzn i kobiet z podziałem na wiek tj. do 15 lat, 15-18 lat oraz powyżej 18 lat i dodatkowo przeprowadzono klasyfikację uczestników z Orońska. Młodzież do 15 lat rywalizowała na dystansie 14 km, natomiast starsi uczestnicy na dystansach: 42 km – kobiety i 56 km – mężczyźni. W kategorii open kobiet powyżej 18 lat na podium stanęły odpowiednio:

1. Monika Sowa (team Wydolność.pl) z czasem 1:07:09,81

2. Dorota Warczyk (team LKK Start Tomaszów Mazowiecki) z czasem 1:07:10,05

3. Anna Ordyńska (team SSC Suchedniów) z czasem 1:07:18,06

Natomiast w kategorii open mężczyzn powyżej 18 lat medale zdobyli:

1. Ziułek Michał (team Trenujrower.pl) z czasem 1:19:53,04

2. Jarosław Kleczaj (team Bike Shop Radom) z czasem 1:20:08,01

3. Tomasz Fijałkowski (team Broń Radom) z czasem 1:20:08,03.

W kategorii mężczyzn reprezentujących Orońsko najlepszy wynik uzyskał Łukasz Leszczyński (01:27:30,66), a drugi był Emil Kowalczyk (01:31:23,19). Na duże słowa uznania zasługują młodsi uczestnicy wyścigu, w tym trenujący pod okiem Piotra Stanika i Joanny Sokołowskiej zawodnicy sekcji kolarskiej, prowadzonej pod auspicjami Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, którzy znaleźli się na podium w kategorii do lat 15. W tej kategorii wiekowej medale zdobyły następujące uczestniczki:

1. Katarzyna Szczęsna (team UKS MDK Radom) z czasem 00:26:24,26

2. Aleksandra Muszyńska (team SOiRGO Orońsko) z czasem 00:29:11,16

3. Magdalena Żak (team UKS MDK Radom) z czasem 00:33:21,28

Natomiast spośród mężczyzn do lat 15 na podium stanęli odpowiednio:

1. Jakub Witek (team LKK Tomaszów Mazowiecki) z czasem 00:24:37,54

2. Piotr Prokopczyk (team LKK Tomaszów Mazowiecki) z czasem 00:26:27,12

3. Stanisław Kowalczyk (team SOiRGO Orońsko) z czasem 00:30:56,23

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali oryginalne medale przygotowane na tę okoliczność, a także pamiątkowe dyplomy. Medaliści poszczególnych kategorii otrzymali także nagrody finansowe. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie internetowej pod adresem www.powiaryczasu.pl.

Organizatorzy nie ukrywają zadowolenia z faktu, iż impreza z roku na rok rozrasta się i  jest coraz bardziej rozpoznawalna w środowisku kolarzy amatorów, a pozytywne opinie uczestników dotyczące w szczególności organizacji imprezy i zabezpieczenia trasy zachęcają organizatorów do wzmożonego wysiłku przy przygotowywaniu kolejnej edycji wyścigu. Jednocześnie organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, a w szczególności policjantom z Komendy Powiatowej w Szydłowcu, strażakom z jednostek OSP z terenu Gminy Orońsko, a także zespołowi ratownictwa medycznego, którzy zabezpieczali wyścig. Szczególne słowa podziękowania należą się również Sponsorom wyścigu, którzy jak co roku nie zawiedli, a ich zaangażowanie pozwoliło, na bezpłatny udział zawodników w imprezie. Dziękujemy także Powiatowi Szydłowieckiemu, który zasponsorował nagrody w kategorii Open.

Więcej zdjęć TUTAJ

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa