Instagram

Nieciekawie wygląda sytuacja Szydłowianki Szydłowiec po spadku z czwartej ligi mazowieckiej do ligi okręgowej. W ostatnim czasie poprzedni zarząd wraz z prezesem Sławomirem Michałkiewiczem podał się do dymisji, a nowym prezesem wybrano Stefana Łękawskiego. 

 

Jak czytamy na klubowej stronie, niewielu zawodników dogadało się z nowym zarządem. 

Ważną informacją jest to, że trenerem Szydłowianki Szydłowiec nie będzie już Andrzej Koniarczyk, który prowadził klub z "Targowej" od siedmiu lat. Obecnie przebywa zagranicą, ale w rozmowe z Echem Dnia wspomniał, że jest oferta z jednego klubu, ale póki co nie chce zdradzać z jakiego. 

Nie wiadomo kto zostanie nowym szkoleniowcem w sezonie 2017/2018, podczas którego Szydłowianka będzie rywlizowała o mistrzostwo Campeon.pl Ligi Okręgowej grupy Radom. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że nowy zarząd rozmawiał z trenrem Jerzym Rotem, znanym szkoleniowcem w regionach radomskim i świętokrzyskim. Trener Jerzy Rot był już kiedyś trenerem Szydłowianki, prowadził chociażby Granat Skarżysko, ale był również asystentem w takich klubach jak Flota Świnoujście czy Pogoń Szczecin. Kto będzie nowym trenerem naszego klubu okaże się z pewnością niebawem. 

Kłopoty z trenrem to nie wszystko, ponieważ dużo większy problem będzie zdaje się z piłkarzami. Jak wspomnieliśmy wyżej niewielu zawodników dogadało się z nowym zarządem. Wiadomo, że do Oskara Przysucha odchodzą: Patryk Czarnota, Tomasz Zagórski i Paweł Wieczorek. Kamil Lewiński przenosi się do Lechii Tomaszów Mazowiecki, a Przemysław Gnat wraca do Granatu Skaryżsko. Brajan Kalbarczyk, Oleksandr Menzhega i Adrian Leszczyński szukają nowych klubów. Blisko nowego klubu są również: Damian Szyszka, Błażej Miller, Paweł Suwara oraz Norbert Drożdżał. 

W klubie pozostali póki co tylko: Damian Szewczyk, Sebastian Jakubczyk, Michał Wiatrak, Eryk Kołodziejski, Kamil Ziętkowski, Jakub Rogala i Krzysztof Jankowski. Jak podaje klubowa strona skład ma zostać uzupełniony o zawodników grających w okolicznych klubach (Hubal Chlewiska, Oronka Orońsko i KS Jastrząb) oraz młodych piłkarzy z rocznika 2000. 

Na tę chwilę widać spore zamieszanie w Szydłowiance i ogromna liczba niewiadomych. Brak trenera, brak odpowiedniej kadry piłkarskiej. Nie wiadomo również o jakie cele będzie grała nasza drużyna, czy o awans do IV Ligi, czy spokojny byt w Lidze Okręgowej, czy czeka nas walka o utrzymanie? 

Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni. Tym bardziej, że burmistrz Szydłowca planuje remont budynku klubowego, a także modernizację stadionu. Do tego wszystkiego przydałaby się jeszcze solidna drużyna. Trzymamy kciuki.

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa