Instagram

Rozgrywki warcabowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szydłowcu nie są nowością. Prowadzone są bowiem od 10-ciu lat. Natomiast szachy zostały włączone do sportowej integracji niepełnosprawnych niedawno.

 

W dniach 7-12 lipca 2017 r. odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa WTZ w szachach. Do rywalizacji stanęło 7 szachistów, w tym 2 zawodniczki. Mistrzostwa odbyły się z inicjatywy klubu szachowego "Wieża" Szydłowiec i Warsztatów. Fundatorzy nagród to: klub 'Wieża", WTZ i Marek Plewa (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Szydłowca). Zawody prowadził i sędziował Marian Frąk.

Rywalizacja sportowa w warsztatowych szachach była interesująca. Do faworytów należeli Michał Kojara (aktualny mistrz w warcabach) i Piotr Podsiębierski (aktualny wicemistrz warcabowy). Oni też nadawali ton zmaganiom szachowym w tych pierwszych mistrzostwach i zmieniali się na prowadzeniu po kolejnych rundach, których rozegrano 7. Do walki o podium włączyli się również Tomasz Karczewski i niespodziewanie Krzysztof Adamczyk. Zwyciężył Piotr Podsiębierski, tytuł wicemistrza wywalczył Michał Kojara (sekretarz "Wieży"), a 3 miejsce przypadło w udziale Krzysztofowi Adamczykowi. Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Rokita. Nieoficjalnie drużynowo klasyfikacja przedstawiała się następująco: 1. Gm. Chlewiska- 9 pkt. 2.Gm. Jastrząb- 6,5 pkt. 3. Gm. Szydłowiec- 5 pkt. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody pieniężne i rzeczowe oraz słodycze. Rozwój szachowy niepełnosprawnych będzie stałą troską na najbliższe lata. Kojara i Podsiębierski już od pewnego czasu reprezentują region szydłowiecki w zawodach szachowych na zewnątrz ( a także skutecznie w warcabowych). Podczas uroczystości zakończenia mistrzostw z udziałem kierownika WTZ Łukasza Rejka, Marka Plewy i Mariana Frąka wręczono również upominek dla uczestniczki szydłowieckich Warsztatów Terapii Moniki Kałużyńskiej za napisane piękne limeryki (zresztą nie od dziś bierze ona do ręki pióro). Z dziennikarskiego obowiązku podaję do wiadomości całą końcową tabelę turnieju szachowego.

I Mistrzostwa WTZ w Szachach - Szydłowiec 2017

1. Piotr Podsiębierski (Chlewiska)- 6 pkt.

2. Michał Kojara (Jastrząb)- 5 pkt.

3. Krzysztof Adamczyk (Szydłowiec)- 3,5 pkt.

4. Tomasz Karczewski (Chlewiska)- 3 pkt.

5. Monika Rokita (Jastrząb)- 1,5 pkt.

6. Damian Kozłowski (Szydłowiec)- 1,5 pkt.

7. Małgorzata Ruzik (Szydłowiec)- 0,5 pkt.

A oto nagrodzone ciekawe limeryki Moniki Kałużyńskiej :

O KRYSI

Pani Krysia z zagranicy

przyjechała do stolicy,

siadła na ławeczkę,

zjadła kanapeczką,

zazdrościli jej kwiecistej spódnicy.

WYJAZD

Pewna pani z Morawicy

pojechała do Krynicy

kupić kilka ciuchów,

zabawki dla maluchów,

pieniędzy nie mogła się doliczyć.

Monika Kałużyńska Szydłowiec

szachywarsztattz2

Informuje: Marian Frąk (KSz. "Wieża" Szydłowiec, Gr.Literacka "Wiklina" w Skarżysku Kam.

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa