Instagram

W sobotę 29 lipca w Parku Radziwiłłowskim, odbyły się dwa zapowiadane wcześniej, wakacyjne turnieje szachowe. Rywalizowali w nich (równolegle) dzieci i młodzież oraz dorośli sympatycy „królewskiej gry”.

 

Najliczniej reprezentowane było miejscowe środowisko szachowe, ale udział w grze wzięli również goście z innych miejscowości i województw. Znaleźli się wśród nich goście z Krakowa, Kutna i Kurowa. Śmiało można powiedzieć, że stawka była międzynarodowa bo na starcie stanął także jeden reprezentant Ukrainy.

Artem Manżos (bo o nim mowa) to młody, utalentowany szachista z Kovla, który razem z kolegami z kilku europejskich krajów, bierze udział w koloniach szachowych organizowanych w Naszym Mieście przez władze centralne Polskiego Związku Szachowego w Warszawie.

Rozgrywki w szydłowieckim parku miały typowo wakacyjny charakter. Stoliki do gry rozstawione były niemalże bezpośrednio na trawie. Aura sprzyjała wyjątkowo. Humory dopisywały. Nie brakowało również zapału do gry - zwłaszcza w perspektywie atrakcyjnych trofeów i nagród dla zwycięzców.

Wśród dorosłych zwyciężył nasz lokalny mistrz – Dariusz Żurek z Chlewisk, przed Andrzejem Słoką ze Stąporkowa i młodym zawodnikiem z Ukrainy Artiomem Manżosem (występującym w turnieju OPEN z uwagi na wysoki ranking indywidualny).

Zwyciężczynią turnieju młodzieżowego została Aleksandra Góra z Kurowa. Drugie i trzecie miejsca zajęli odpowiednio: Jakub Jedynak ze Skarżyska Kam. I Katarzyna Wiklak z Kutna.

Drobne, wakacyjne upominki otrzymali wszyscy („mali” i „duzi”) uczestnicy turniejów. Głównym organizatorem Imprezy był Klub Sportowy „ALTERNATYWA” w Szydłowcu. Sędziował Wojciech Bednarczyk – prezes „Alternatywy” i licencjonowany sędzia szachowy PZSzach. Projekt - Szydłowieckie Wakacje z Szachami - finansowo wspiera Burmistrz Szydłowca.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu wakacyjnych przygód z szachami.

szachyplener2

szachyplener3

info: Wojciech Bednarczyk

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa