Instagram

Szydłowiecka Noc Świętych czyli zabawa z aureolą w tle, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Strefa JP2 w tym roku po raz pierwszy wyszła z inicjatywą stworzenia radosnego świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

- Na Noc Świętych także można było się przebrać lecz nie za duchy czy inne upiory ale za kogoś, kto swoim przykładem dawał ogromny wzór do naśladowania. Bowiem osobami, za które można było się przebrać byli święci, patroni każdego z nas. Na balu można było spotkać min. Św. Jana Pawła II- patrona naszej fundacji, św. Zygmunta, pod którego wezwaniem jest nasza parafia, św. Siostrę Faustynę Kowalską, a także wielu innych świętych, którzy na co dzień czuwają nad nami - opowiada Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP2

Wszystko zaczęło się od Różańca ze Świętymi, podczas którego mogliśmy poznać, krótką historię każdego z 5 świętych, którzy przechodzili przez farę i razem z nami odmawiali modlitwę. Po różańcu dowódca Wojsk Niebieskich- Michał Archanioł poprowadził ulicami miasta Korowód Świętych, abyśmy na koniec mogli, razem ze Wszystkimi Świętymi, zatańczyć w Szydłowieckim Liceum. Obecność na imprezie dopisywała, mogliśmy zobaczyć na niej tych najmłodszych i nieco starszych gości. Wszyscy świetnie się bawili, niezależnie od wieku.

- Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego święta. Dziękujemy Kapłanom z parafii św. Zygmunta za pomoc w organizacji nabożeństwa. Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Dyrektora Karola Kopyckiego za udostępnienie sal w szydłowieckim Liceum, w których to odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dziękujemy Dyrekcjom i nauczycielom szydłowieckich szkół, a także wszystkim uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie na pracę plastyczną. Pragniemy podziękować również Wszystkim którzy osłodzili nam ten wieczór: Pani Henryce Adamczyk, Pani Grażynie Proczce, Państwu Annie i Mirosławowi Orlickim, Państwu Justynie i Ireneuszowi Cender, Właścicielom Hurtowni Spożywczej przy ul. Wschodniej, CH Lewiatan w Szydłowcu, Pani Marii Kurpińskiej, Hurtowni WUJEK, Sklepowi "Groszek", wszystkim wspaniałym Paniom które przygotowały pyszne ciasta! Dziękujemy Policji za zabezpieczenie przejścia Korowodu! Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom, który w pocie czoła działali w czasie tego wieczoru, a zwłaszcza wspaniałym Gospodyniom naszej kawiarenki, a także młodym, który z wielkim zaangażowaniem przygotowywali całą oprawę! A na koniec oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy postanowili ten wieczór spędzić z nami i świętować tą wspaniałą noc! – dodał Przemysław Duda

Na koniec możemy tylko powiedzieć że Ci których nie było niech nie żałują bo niewykluczone jest, że taka impreza na stałe zagości w naszym Strefowym kalendarzu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ z szydłowieckiej Nocy Świętych

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa