Instagram

Hala sportowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu zamieniła się w sobotę 10 grudnia w arenę na której rozgrywane były eliminacje do XVI Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej. 

 

Był to jeden z etapów, w którym zmierzyły się drużyny ministrantów z: Bliżyna, Wierzbicy, Radomia, Skarżyska, Jasieńca Iłżeckiego, Góry Puławskiej, Kalkowa, Szydłówka oraz Szydłowca. W szydłowieckim turnieju zagrało około 300 zawodników, w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła średnia. 

Przez kilka sobotnich godzin trwała zacięta rywalizacja, nie zabrakło szybkich akcji, pięknych bramke, a nawet czerwonych kartek. Jak się finalnie okazało ministranci z Parafii NNMP w Szydłówku byli bezkonkurencyjni i niezbyt gościnni. Wygrali w każdej kategorii i to oni zagrają w diecezjalnym finale, który może okazać się przepustką do ogólnopolskiego turnieju ministrantów w Częstochowie. 

Opiekunem drużyn z Szydłówka był ks. Adrian Jakubiak, wikariusz Parafii NNMP.

Trzymamy mocno kciuki za naszych ministrantów i życzymy powodzenia!

Końcowa kolejność: 

Szkoła średnia - Szydłówek, Wierzbica, Bliżyn

Szkoła gimnazjalna - Szydłówek, Szydłowiec, Wierzbica

Szkoła podstawowa - Szydłówek, Kalków, Jasieniec Iłżecki

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa