Instagram

Od jakiegoś już czasu w kościele katolickim trwa okres Wielkiego Postu, czyli okres który przygotowuje ludzi wierzących do Świąt Wielkanocnych i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. 

 

W parafiach powiatu szydłowieckiego odbywają się przeróżne wielkopostne nabożeństwa, organizowane są rekolekcje w kościołach i inne tego typu spotkania. Po raz pierwszy chyba w naszym dekanacie ktoś stwierdził, że warto zrobić prawdziwe rekolekcje w internecie. Rekolekcje w formie video, krótkich pogadanek i rozmów, stricte skierowanych do zabieganych użytkowników internetu. 

Z taką formą przygotowania do najważniejszych świąt w życiu każdego katolika wyszli: ks. Adam Włodek - wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu oraz Przemysław Duda prezes szydłowieckiej Fundacji Strefa JP2, działajacej przy parafii pw. św. Zygmunta Króla. 

Ten pierwszy zaprasza swoich odbiorców na krótkie pogadanki w różnych zakątkach Jastrzębia. Jeden z odcników został nagrany podczas religii w jastrzębskiej szkole i wzięli w nim udział młodzi ludzie. Okazuje się, że rekolekcje prowadzone przez ks. Adama zyskały ogromną popularność i wyświetlenia na poziomie kilku tysięcy, choć nie są prowadzone codziennie. Młody ksiądz chce pokazać i zdaje się, że mu się to udaje, że kościół bardzo fajnie odnajduje się w dzisiejszym świecie internetu. 

Codziennie (oprócz niedziel) za to (Ci, którzy chcą) spotykają się z Przemkiem Dudą i jego gośćmi, których zaprasza na kilkunastominutową przejażdkę samochodem, podczas której analizują Słowo Boże z danego dnia. Prezes Strefy JP2 rozmawia z (póki co) głównie młodymi ludźmi o sprawach codziennych, o przyszłości, nawróceniu, wierze, o przebaczaniu i dawaniu dobrego drugiemu człowiekowi. To oczywiście nie wszystkie tematy, które zostały poruszone, a przecież jeszcze wiele innych przez Przemkiem i jego gośćmi. Rekolekcje w drodze, które proponuje Strefa JP2 to także forma przygotowania się na Festiwal "Body", który już w Boże Ciało w Szydłowcu. 

Oba formaty zaproponowane w naszym powiecie okazały się ciekawe dla odbiorców, dlatego jeżeli jeszcze nie znacie tych rekolekcji sprawdzajcie podane strony, gdzie znajdziecie do nich dostęp: 

- rekolekcje z ks. Adamem Włodkiem 

- rekolekcje ze Strefą JP2

Zapraszamy do oglądania i lajkowania na facebooku.

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa