Instagram

Zbliżają się najważniejsze święta w życiu każdego katolika, czyli Wielkanoc. W okresie Wielkiego Postu we wszystkich kościołach wystawiane są inscenizacje "Męki Pańskiej". 

 

Nie inaczej było w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu. W niedzielę 2 kwietnia szydłowiecka młodzież pod kierownictwem ks. Norbera Skawińskiego, wikariusza szydłowieckiej parafii przedstawiła zebranej publiczności Misterium Męki Pańskiej w bardzo młodzieżowym stylu. Styl młodzieżowy, ale bardzo sprytnie przedstawione zostały największe grzech współczesnego świata. 

Cały spektakl obserwowany był przez zgromadzonych w totalnej ciszy, a na zakończenie burza oklasków, która była nagrodą dla młodych aktorów. Słowa uznania dla młodzieży wyraził również ks. Adam Radzimirski, proboszcz szydłowieckiej parafii, który przyznał że w kilku momentach nie rozumiał przesłania, śmiejąc się równocześnie, że winny w tym przypadku mógł być jego sędziwy wiek. 

W tegorocznym Misterium Męki Pańskiej wystąpili: Jakub Tyka, Agata Maślankiewicz, Aleksandra Sztachera, Anna Lis, Damian Kloczkowski, Dominika Śledź, Filip Koprowski, Julia Nikodem, Kamil Trzeciak, Karolina Szymkiewicz, Kasia Korba, Kinga Gajewska, Klaudia Lis, Marcin Indyka, Patrycja Nowacka, Sylwia Parszewska, Wanesa Sasal, Weronika Wątły, Wiktoria Mączka, Marlena Kamińska oraz Cezary Śledź.

Poniżej video relacja z tego wydarzenia (kliknij w obrazek)

misteriumzygmunt2

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa