Instagram

Niewiele ponad tydzień został do wydarzenia, które w rok po Światowych Dniach Młodzieży ma na nowo zgromadzić młodych z diecezji radomskiej, by wspólnie wielbić Boga. Mowa o Festivalu BODY, który odbędzie się 17 czerwca na Rynku Wielkim w Szydłowcu.

 

- Wydarzenie to zrodziło się rok temu w Krakowie. Wtedy stwierdziliśmy, że ten czas nie może się skończyć. On wręcz się dopiero zaczyna. Trzeba, jak mówił Papież Franciszek „zejść z kanapy” i zacząć działać! – mówią organizatorzy wydarzenia, młodzi z szydłowieckie STREFY JP2

W czasie Festivalu od godzin popołudniowych do samej ciszy nocnej, na uczestników imprezy, będzie czekało wiele atrakcji. Wszystko rozpocznie się o godzinie 16.30. Wtedy jako preludium pojawią się śpiewy i tańce lednickie, a o 17.00 uroczystą procesją rozpocznie się wielkie świętowanie na Rynku.

Wiele emocji wzbudzą w szczególności dwa momenty. Pierwszy z nich to Lekcja Brata Alberta – patrona trwającego roku i dnia festiwalu. Wtedy też młodzi usłyszą świadectwo o sensie pomagania. Następnie wspólnie odmówią Modlitwę Pańską, by wreszcie zobaczyć Brata Alberta wręczającego chleby, uczącego szacunku do nich i zachęcającego do dzielenia się nimi. Drugi ważny moment nastąpi tuż przed 21.00. Wtedy usłyszymy świadectwo o macierzyństwie. Następnie matki w białych strojach wyruszą z uśmiechami w procesji by pokazać radość z powołania, którym zostały obdarowane. Na końcu będzie szła Matka Narodu – Pani z Częstochowy, przy obrazie której zostanie odprawiony Apel Jasnogórski.

W nawiązaniu do hasła roku „Idźcie i głoście”, młodzi zobaczą również pantomimę w wykonaniu młodych tancerzy, na podstawie przypowieści o Pannach mądrych i nierozsądnych. Ma to być zachętą do właściwego przygotowania na drogę i na spotkanie.

Oprócz wspomnianych punktów w programie znalazła się również Koronka do Bożego Miłosierdzia dla Świata, Kwadrans dla Świętego Jana Pawła II i adoracja, którą zwieńczy słowo i błogosławieństwo ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego.

Każdy z uczestników otrzyma specjalne symbole związane z tematyką spotkania. Będzie to wspomniany już chleb, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i latarka, która ma rozświetlać drogi naszego życia i działania.

Organizatorzy zapraszają również by młodzi napisali list do mamy, który w czasie festiwalu zostanie wręczony jako prezent mamom biorącym udział w procesji.

O oprawę muzyczną Festivalu zadba Zespół iGramy z Pokusą z Żywca – jednego z twórców Siewców Lednicy i lednickich hitów, a także młodzieżowy Zespół Vivo z Mirowa.

Więcej informacji o Festivalu na www.festivalbody.pl i na facebook.com/fesivalbody 

bodyfest2

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa