Instagram

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik postanowił o zmianach personalnych wśród duchowieństwa diecezji radomskiej, w tym też wśród duchowieństwa dekanatu szydłowieckiego i powiatu szydłowieckiego.

 

Nowym proboszczem parafii św. Mikołaja w Wysokiej został ks. Arkadiusz Bieniek, nowym wikariuszem w tej parafii został ks. Rafał Pietrasiak. Proboszczem parafii w Pawłowie nie jest już ks. Artur Fura, nowym proboszczem mianowany został ks. Krzysztof Kostecki z wikariatu Brata Alberta w Skarżysku Kam.

Są również zmiany wśród wikariuszy:

- z parafii NNMP w Szydłówku odchodzi ks. Adrian Jakubiak, który odchodzi do Opoczna. Zastąpi go ks. Adrian Jaksęder z parafii w Siennie.

- z parafii w Jastrzębiu odchodzi ks. Adam Włodek. Zastąpi go ks. Paweł Męcina, którego będzie to pierwsza parafia. 

- nowy wikariusz pojawi się również w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Będzie to ks. Paweł Górowski, który do tej pory był wikariuszem w Jedlni Letnisko. 

Nową parafię będzie miał również ks. Piotr Klepaczewski pochodzący z Szydłowca, który został mianowany wikariuszem w Wieniawie. Do tej pory sprawował posługę w parafii w Tarłowie. 

Odchodzącym księżom życzymy powodzenia, a tych którzy wkraczają do dekanatu szydłowieckiego serdecznie witamy!

foto główne: ks. Zbigniew Niemirski/GośćNiedzielny

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa