Instagram

Pielgrzymka na Jasną Górę jak się okazuje to nie tylko tradycja Polaków. Wczoraj Szydłowiec odwiedziła grupa pielgrzymów z Białorusi z miasta Soligorsk. 

 

Białorusini wyjechali w niedzielę 9 lipca i przemierzyli około 560 kilometrów, aby odpocząć w naszym mieście. 18 osób w różnym wieku wybrało się w niełatwą podróż do Częstochowy, która trwać będzie do piątku 21 lipca. Odległość z Soligorska do Częstochowy to okoóo 720 kilometrów.

Pielgrzymi z Soligorska odpoczywają w Szydłowcu już po raz trzeci. Rowerzystów gościennie przyjmuje Parafia św. Zygmunta oferując nocleg, a także miejsce na rozpalenie ogniska i posilenie się przed dalszą podróżą. 

Trzymamy kciuki za pielgrzymujących rowerzystów i do zobaczenia następnym razem w Szydłowcu!

soligorsk1

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa