Instagram

Sierpień od lat to miesiąc pielgrzymek, które zmierzają na częstochowską Jasną Górę przed oblicze cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

Z Szydłowca wyruszą dwie grupy pielgrzymów. 7 sierpnia w poniedziałek na trasie pojawi się grupa piesza, cztery dni później w oiątek wystartuje grupa rowerowa. Wspólny finał szydłowieckich pielgrzymek nastąpi 13 sierpnia w niedzielę. 

Tegoroczna pielgrzymka będzie jubileuszowa, ponieważ to już 15. raz kiedy na pielgrzymi szlak wyruszą pątnicy z dekanatu szydłowieckiego. Grupie pieszej przewodniczył będzie ks. Norbert Skawiński, wikariusz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, za organizację pielgrzymki rowerowej odpowiedzialny jest Andrzej Jarzyński, były burmistrz Szydłowca. 

Obaj liczą na wysoką frekwencję podczas tegorocznego marszu i jazdy na Jasną Górę. Mówi się o ponad 200 -stu pieszych i blisko 100 rowerowych pielgrzymach. 

Portal Nasz Szydłowiec jak co roku przygotuje dla swoich czytelników obszerną relację z pielgrzymki na Jasną Górę. Będziemy na wyjściu, przy wyjeździe z Szydłowca, pojawimy się na trasie, a także na finale w Częstochowie. 

TUTAJ zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z ks. Norbertem Skawińskim, który zaprasza w nim do udziału w pielgrzymce. 

ps. zapisy cały czas trwają ;) 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa