Instagram

W czwartek 25 maja 2017 roku uczniowie klas stolarskich Zespołu Szkół im Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu odbyli wycieczkę do zakładu mebli giętych „FAMEG” w Radomsku oraz zakładu stolarki budowlanej „STOLBUD” specjalizującego się w produkcji okien i drzwi mieszczącego się we Włoszczowej.

 

Fameg to firma meblarska o 135 letniej tradycji. Wyjątkowa technologia produkcji mebli zapoczątkowana została w XIX wieku przez Michaela Thoneta - wiedeńskiego wynalazcę unikalnej metody gięcia drewna. Od ponad wieku zakład kontynuuje niezwykłe rzemiosło tworzenia ponadczasowych mebli dla pokoleń.  Będąc spadkobiercami ponad 130-letniej unikalnej technologii produkcji obecnie FAMEG jest jednym z największych producentów drewnianych krzeseł giętych w Europie oraz należymy do liderów tej branży na świecie. Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 800 pracowników i stosuje zaawansowane technologie. 

STOLBUD WŁOSZCZOWA S.A. jest producentem okien drewnianych i drewniano-aluminiowych oraz drzwi wejściowych zewnętrznych i wewnątrz lokalowych. Zakład jest liderem Grupy Budowlanej, która zatrudnia blisko 700 osób. Zakład swoje wyroby eksportuje do wielu krajów na świecie. Po części wstępnej i poznaniu historii firmy nastąpiło zwiedzanie zakładu, dzięki któremu uczniowie zapoznali się z parkiem maszynowym. Obserwowali wykonywanie poszczególnych elementów drzwi i okien na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC, poznali w praktyce procesy produkcyjne stosowane przez zakład we Włoszczowej.

stolkop2

stolkop3

info: Ireneusz Tarka

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa