Instagram

We wtorek 30 maja w Szydłowcu odbył się finał XVI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Oddział w Radomiu, ma na celu upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o historii i kulturze Ziemi Radomskiej oraz rozbudzenie zainteresowania regionem. W tym roku było to upowszechnianie walorów Szydłowca.

Patronat nad XVI Regionalnym Konkursem Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej objęli: Prezydent Radomia, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Burmistrz Szydłowca, Starostwo Powiatowe w Szydłowcu oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

Konkurs składał się z trzech etapów.W I etapie, który odbył się w kwietniu w Zespole Szkół Hotelarskich i Spożywczych w Radomiu, uczniowie rozwiązywali test wiedzy o kulturze regionu radomskiego. Ze zgłoszonych 24 drużyn do półfinału zakwalifikowało się 12.II etap miał miejsce w maju w Szydłowcu. Uczestnicy w towarzystwie przewodnika Tomasza Jakubowskiego spędzili na zwiedzaniu miasta kilka godzin, obejrzeli najciekawsze miejsca w mieście i wysłuchali związanej z nimi historii. Wycieczka po Szydłowcu połączona była z zadaniami terenowymi. Najlepszych 5 drużyn weszło do ścisłego finału. Wspólne pieczenie kiełbasek na terenie Zespołu Szkół im. KOP zakończyło ten etap konkursu.

Podczas ostatniego, III etapu, który odbył się również w Szydłowcu w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych przedstawiciele szkół rozwiązywali quiz wiedzy o Radomiu, regionie radomskim i Szydłowcu oraz przedstawiali przygotowaną prezentację.

Jury w składzie:

· Elżbieta Zawodnik – Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Oddział w Radomiu,

· Dr Aneta Oborny – Dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu,

· Marzena Pudzianowska – nauczyciel ZS im. KOP w Szydłowcu,

· Tomasz Jakubowski – z Miejskiej Informacji Turystycznej w Szydłowcu

Wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu.

I miejsce - drużyna z II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu,

II miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum NR 13 w Radomiu

III miejsce – drużyna z III LO im. Płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu.

Wręczenia nagród dokonali:

· Pan Włodzimierz Górlicki - Starosta Szydłowiecki

· Pan Adam Włoskiewicz – Wicestarosta Szydłowiecki

· Pani Dorota Nowak – Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu.

W imieniu organizatorów przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów Oddział w Radomiu pani Mariola Pacholec podziękowała Burmistrzowi Szydłowca Arturowi Ludwowi oraz Staroście Szydłowieckiemu Włodzimierzowi Górlickiemu za ufundowanie nagród dla finalistów konkursu, Dyrektor Anecie Oborny z Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych oraz Dyrektor Marii Michajłow z ZS im. KOP za gościnę uczestników konkursu a także nauczycielkom Marioli Niewoli i Marzenie Pudzianowskiej za zaangażowanie w organizację konkursu.

Fotoreportaż 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa