Instagram

8 i 9 czerwca 2017 r. Szydłowieckie Regionalne Centrum Biblioteczno- Multimedialne odwiedziły dzieciaki z oddziałów przedszkolnych „O a” i „O b” PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”.

 

„Tydzień Czytania Dzieciom” to święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej na rzecz popularyzacji czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom jako niezbędnego elementu wychowania.

Podczas spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem zostały wprowadzone w magiczny świat książek, dowiedziały się skąd się biorą książki, jak należy o nie dbać oraz jak mogą je wypożyczyć. Słuchały opowieści oraz baśni znanych i lubianych pisarzy w wykonaniu pań bibliotekarek. Zajęcia miały też formę podróży przez świat wierszy Juliana Tuwima. Dzieci wysłuchały wiersza „Lokomotywa” oraz „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”.

Spotkanie przebiegało w miłej, życzliwej atmosferze i z pewnością rozbudziło wśród przedszkolaków zainteresowania czytelnicze. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa