Instagram

W dniach 11.06.2017 r. - 14.06.2017 r. już trzeci raz dwie klasy ogólnopolicyjne z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu gościły w malowniczej miejscowości Murzasichle. Przygodę z górami młodzież rozpoczęła raftingiem ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy.

 

Spływ pontonem malowniczą i rwącą górską rzeką Dunajec pozwolił uczestnikom w najlepszy sposób zwiedzić fragment Pienińskiego Parku Narodowego. W drugim dniu pobytu uczniowie wyruszyli na podbój najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie Pienin Właściwych, zdobywając ich szczyty. W kolejnym dniu po zregenerowaniu sił w AQUA PARKU w Zakopanem młodzież poznawała inne osobliwości przyrody, tym razem Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Świeże, górskie powietrze sprzyjało kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności sportowych i sprawnościowych. Młodzież uczestniczyła w zajęciach w parku linowym i rozgrywkach w piłkę nożną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej i musztry, prowadzone przez młodszego brygadiera A. Wiśniewskiego i nadkomisarza R. Wyciszkiewicza.

Oprócz zajęć z edukacji policyjnej młodzież mogła nacieszyć „oko” pięknymi widokami, nie tylko z fotografii czy fotela kolejki na Gubałówkę, „dotknąć z bliska gór” i poznać historię regionu. Wieczorem natomiast wszyscy bawili się przy ognisku, któremu towarzyszyły dźwięki akordeonu, pełniącego również rolę natrętnego budzika. Kulminacyjnym elementem programu obozu szkoleniowo-sprawnościowego była uroczysta kolacja w góralskim szałasie, gdzie wielu uczestników mogło zaprezentować swoje ukryte talenty.

Wieczorem 14.06.2017 r. uczniowie wrócili do Szydłowca, trochę zmęczeni ale bogatsi w nowe doświadczenia.

FOTOREPORTAŻ 

info: Robert Wyciszkiewicz

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa