Instagram

W kursie brało udział 10 osób w wieku 8-12 lat, w tym 3 dziewczynki, co nas szczególnie cieszy. Pierwszy dzień to poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką i programowanie prostych robotów. Roboty rysowały proste kształty, zbierały metalowe spinacze i slalomem omijały przeszkody.

 

Chłopcy sprawdzali, jak roboty spisują się w walkach sumo. Uzupełnieniem tej części były gry na tablet, wspomagające naukę programowania. W drugiej części dzieciaki poznawały mózg robota oparty na popularnym układzie Arduino. Podłączaliśmy do niego diody, potencjometry, czujniki światła i silniki.

Drugi dzień zaczęliśmy od lotów dronami. Wbrew naszym obawom, wszyscy doskonale sobie dawali radę z tym sprzętem. Latanie po stołówce Gimnazjum nawet najmłodszym nie sprawiało żadnego problemu. Spora w tym zasługa sprzętu wyposażonego m.in. w 6-cio osiowy stabilizator, kamerę FPV, innowacyjny tryb headless, kompas elektroniczny i czujnik barometryczny pozwalający na stabilny zawis drona.

Po przygodzie z dronami, które jeszcze pojawią się w piątkowym programie zajęć, wróciliśmy do robotów. O ile mechaniczny montaż naszych maszyn, sprawił niejakie problemy, to już ich programowanie poszło łatwo. Roboty chętnie i bez większych problemów wykonywały zaprogramowane polecenia, mimo że czasami zgubiły jakąś śrubkę lub część. 

Środa i czwartek przeznaczyliśmy na naukę programowania aplikacji. W środę dzieciaki tworzyły proste aplikacje na smartfony z Androidem, w czwartek poznawaliśmy podstawy SCRATCHA.

Piątek to wyłącznie zabawa. Konkursy , wyścigi i gry . Wszystko w oprawie muzyki, świateł, dymów i laserów.

Następny kurs rozpoczynamy już 24 lipca, niestety nie ma już na niego wolnych miejsc. Wszystkich chętnych zapraszamy na ostatni wakacyjny termin 7-11 sierpnia. Nowością tych dwóch edycji warsztatów będzie programowanie gier 3D z przeznaczeniem na komputery lub konsole.

Codzienne relacje i zdjęcia z tych zajęć na naszym FB. Zapraszamy! Naprawdę dużo zdjęć i video z kursów - TUTAJ - The Coder's Club

Serdecznie zapraszamy także na kursy semestralne, z którymi ruszamy już w październiku 2017. Cena to 89 zł miesięcznie, lub 299 zł za cały 4 miesięczny semestr. Ciekawa będzie formuła tego kursu: 4 godziny miesięcznie to regularny, zachowujący pełną ciągłość nauczania kurs algorytmiki, robotyki i programowania. 2 godziny miesięcznie przeznaczamy na zajęcia fakultatywne, stanowiące odrębną, zamkniętą całość. O treści, tematyce tych zajęć, a także w miarę możliwości o ich terminie, decydować będą sami uczniowie, wybierając z kilku dostępnych opcji. Zajęcia w grupach po 8-12 osób. Każdy uczeń ma do dyspozycji na zajęciach laptopa, tablet, robota.

Zapraszamy! :) - The Coder's Club

roboty1

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Administrator portalu Nasz Szydłowiec zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, które naruszają zasady Regulaminu.

Facebook

TwitterTagi

Instagram

© 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone przez www.naszszydlowiec.pl

Oferta reklamowa