facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

wtorek, 24, kwiecień 2012 11:37

Nowe witraże w Parafii Sadek

W dniu 22 kwietnia w Kościele Parafialnym Matki Bożej Bolesnej w Sadku odbyło się uroczyste poświęcenie trzech nowych witraży. Witraże zostały ufundowane przez parafian z inicjatywy księdza proboszcza sadeckiej parafii Zenona Ociesy.

Uroczystego poświęcenie dokonał ks. kan Adam Radzimirski proboszcz parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu. Oprócz niego uroczystość tą uświetnili swoją obecnością O. Andrzej Ostrowski na co dzień wspomagający duszpasterstwo bernardyńskie w częstochowskiej parafii Srebrna Góra, oraz burmistrz Szydłowca Pan Andrzej Jarzyński.

Pierwszy z witraży przedstawia Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny, drugi Narodzenie Dzieciątka Jezus w Betlejem, trzeci Ukrzyżowanie Pana Jezusa.

Ksiądz proboszcz Zenon Ociesa złożył podziękowania dostojnym gościom za przybycie oraz swoim parafianom za ofiarność.

 

 

 

inf. i fot. Agnieszka i Zbigniew Kwaśniewscy Studio fotograficzne impuls

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


W dniu 22 kwietnia w Kościele Parafialnym Matki Bożej Bolesnej w Sadku odbyło się uroczyste poświęcenie trzech nowych witraży. Witraże zostały ufundowane przez parafian z inicjatywy księdza proboszcza sadeckiej parafii Zenona Ociesy. Uroczystego poświęcenie dokonał ks. kan Adam Radzimirski proboszcz parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu. Oprócz niego uroczystość tą uświetnili swoją obecnością O. Andrzej Ostrowski na co dzień wspomagający duszpasterstwo bernardyńskie w częstochowskiej parafii Srebrna Góra, oraz burmistrz Szydłowca Pan Andrzej Jarzyński. Pierwszy z witraży przedstawia Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny, drugi Narodzenie Dzieciątka Jezus w Betlejem, trzeci Ukrzyżowanie Pana Jezusa. Ksiądz proboszcz Zenon Ociesa złożył podziękowania dostojnym gościom za przybycie oraz swoim parafianom za ofiarność.

Samorząd

Znamy termin wyborów samorządowych

komisjawyborcza

"Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 30 listopada. Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie" - poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa - Błońska.

Jak powiedziała, decyzja ma się ukazać w Dzienniku ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.


W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.
Czytaj więcej...

Gmina z powiatem?

partnerstwo

Sprawniej funkcjonujące samorządy, deregulacja i doprecyzowanie przepisów – do sejmu trafił flagowy projekt resortu administracji i cyfryzacji.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw nazywany projektem ustawy samorządowej.

Projekt wprowadza zmiany w szeregu przepisów ustawy o samorządzie gminnym (powiatowym oraz województwa). Zmienić ma się treść przepisów w zakresie łączenia gmin i rejestracji związków. Po uchwaleniu ustawy możliwe będzie tworzenie związków powiatowo - gminnych oraz centrów usług wspólnych.


Sprawniej funkcjonujące samorządy, deregulacja i doprecyzowanie przepisów – do sejmu trafił flagowy projekt resortu administracji i cyfryzacji. Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw nazywany projektem ustawy samorządowej.
Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

Wakacyjny Galimatias po raz trzeci w Szydłowcu

plak WAKACJE 28sierpnia kolejowa jp-1

W czwartek 28 sierpnia już po raz trzeci Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek zaprasza na WAKACYJNY GALIMATIAS czyli osiedlowy piknik dla dzieci.

W programie działań Galimatiasu znajdą się między innymi : zabawy z chustą animacyjną, zajęcia z pędzlem i farbą czyli plastyczne FIKU – MIKU, gry i konkursy czytelnicze, galimatiasowy teatrzyk objazdowy czyli wspólne inscenizowanie najpopularniejszych wierszy dla dzieci oraz wyprawa do królestwa baniek mydlanych i balonowych zwierzaków.

Kolejny już w tym roku WAKACYJNY GALIMATIAS wystartuje o godz. 15.30 na Osiedlu KOLEJOWA / róg ul. Kolejowej i Chopina / Zapraszamy.


W czwartek 28 sierpnia już po raz trzeci Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek zaprasza na WAKACYJNY GALIMATIAS czyli osiedlowy piknik dla dzieci. W programie działań Galimatiasu znajdą się między innymi : zabawy z chustą animacyjną, zajęcia z pędzlem i farbą czyli plastyczne FIKU – MIKU, gry i konkursy czytelnicze, galimatiasowy teatrzyk objazdowy czyli wspólne inscenizowanie najpopularniejszych wierszy dla dzieci oraz wyprawa do królestwa baniek mydlanych i balonowych zwierzaków.
Czytaj więcej...

12. Objazdowy Festiwal "Watch Docs" już niebawem w Szydłowcu

watchdocs

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "PROJEKTORIAT" zaprasza na 12. Objazdowy Festiwal "WATCH DOCS" w ramach MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie.

Początek festiwalu w Szydłowcu już 28 sierpnia 2014 i potrwa do 30 sierpnia. Przez trzy dni wszyscy chętni będą mogli obejrzeć naprawdę wiele ciekawych filmów dokumentalnych. 

Festiwal będzie odbywał się w Herbaciarnii/Galerii "Faktoria", ul. Tadeusza Kościuszki 168 (wejście od ulicy Iłżeckiej).


Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie 'PROJEKTORIAT' zaprasza na 12. Objazdowy Festiwal 'WATCH DOCS' w ramach MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Początek festiwalu w Szydłowcu już 28 sierpnia 2014 i potrwa do 30 sierpnia. Przez trzy dni wszyscy chętni będą mogli obejrzeć naprawdę wiele ciekawych filmów dokumentalnych.
Czytaj więcej...

Sport

Kolejne zwycięstwo Szydłowianki!

1szydlowianka2014

Początek sezonu w wykonaniu Szydłowianki Szydłowiec jest naprawdę bardzo dobry. Widać mocne charaktery naszych zawodników, których nie podłamały ostatnie problemy organizacyjne klubu i widmo wycofania drużyny z rozgrywek. 

Po pierwszym zwycięstwie z Żyrardowianką Żyrardów na własnym boisku, tym razem Szydłowianka okazała się lepsza od Ożarowianki Ożarów na boisku rywala. 

Od początku spotkania to nasza drużyna ruszyła do ataków. Jedna z takich ofensywnych akcji zakończyła się powodzeniem, a szczęśliwym zdobywcą gola został Damian Szyszka. 


Początek sezonu w wykonaniu Szydłowianki Szydłowiec jest naprawdę bardzo dobry. Widać mocne charaktery naszych zawodników, których nie podłamały ostatnie problemy organizacyjne klubu i widmo wycofania drużyny z rozgrywek.
Czytaj więcej...

Trzy punkty na inaugurację sezonu!

inauguracjaks201415

Jeszcze kilka dni temu artykuł o takim tytule wydawał się niemożliwy. Zarząd najpierw ogłosił, że Szydłowianka nie wystartuje w rozgrywkach IV ligi, potem że czekają na decyzję władz miejskich, by na koniec poinformować, że znalazł się sponsor i klub przystąpi do rozgrywek. 

Ratownikiem Szydłowianki okazał się Zygmunt Kobylarczyk prezes firmy Zyko Dróg z Radomia.

Nowy sponsor zapowiedział, że aby piłkarze dostali całą pensje muszą zająć miejsce w pierwszej piątce. Na nowe warunki nie przystał Daniel Grymuła, który prawdopodobnie opuści drużynę.


Jeszcze kilka dni temu artykuł o takim tytule wydawał się niemożliwy. Zarząd najpierw ogłosił, że Szydłowianka nie wystartuje w rozgrywkach IV ligi, potem że czekają na decyzję władz miejskich, by na koniec poinformować, że znalazł się sponsor i klub przystąpi do rozgrywek.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

Hotel Pod Dębem już działa!

15

Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem "Pod Dębem".

Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu.

W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem "Pod Dębem" - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.


Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem 'Pod Dębem'. Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu. W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem 'Pod Dębem' - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.
Czytaj więcej...

Remont Rynku i ul. Radomskiej

11

Wszyscy mieszkańcy Szydłowca dobrze wiedzą, że w centrum naszego miasta trwają już od kilku miesięcy remonty.

Jest to ostatni etap prac projektu kluczowego, który zakłada zagospodarowanie Rynku Wielkiego, Skweru Staromiejskiego i ulicy Radomskiej na odcinku od Rynku do placu Marii Konopnickiej.

Do tej pory wymieniona została nawierzchnia na zdecydowanie większej części Rynku, przebudowana została kanalizacja sanitarna i deszczowa.


Wszyscy mieszkańcy Szydłowca dobrze wiedzą, że w centrum naszego miasta trwają już od kilku miesięcy remonty. Jest to ostatni etap prac projektu kluczowego, który zakłada zagospodarowanie Rynku Wielkiego, Skweru Staromiejskiego i ulicy Radomskiej na odcinku od Rynku do placu Marii Konopnickiej. Do tej pory wymieniona została nawierzchnia na zdecydowanie większej części Rynku, przebudowana została kanalizacja sanitarna i deszczowa.
Czytaj więcej...


Wywiady

X Szydłowieckie Zygmunty to już historia, która nie wróci, jedynie wspomnienia mogą nam o tegorocznym święcie Szydłowca przypominać.

naszszydlowiec.pl postara się w inny sposób, otóż udało mi się podczas koncertu finałowego przeprowadzić kilka krótkich ale ciekawych rozmów, które dziś wam przedstawiam.


X Szydłowieckie Zygmunty to już historia, która nie wróci, jedynie wspomnienia mogą nam o tegorocznym święcie Szydłowca przypominać. naszszydlowiec.pl postara się w inny sposób, otóż udało mi się podczas koncertu finałowego przeprowadzić kilka krótkich ale ciekawych rozmów, które dziś wam przedstawiam. Bartosz Orlicki z Sabaki Niewirna, Rafał Orlicki ze Swobodnej, Mateusz Jarzyński i Paulina Lewek z Magister Ninja, Kamil Bednarek oraz burmistrz Andrzej Jarzyński, oni odpowiadali na moje pytania. Z przedstawicielami trzech pierwszych zespołów rozmawiałem tuż po ich występach, z Kamilem Bednarkiem udało zamienić się kilka słów przed koncertem, natomiast z burmistrzem Andrzejem Jarzyńskim porozmawialiśmy po zakończeniu koncertu, chwilę przed północą. O Szydłowcu, o muzyce, o nowych płytach, o przeżyciach które towarzyszyły artystom na szydłowieckiej scenie, o przyszłości ,zapraszam przeczytajcie - Zygmuntowskie Rozmowy.
Czytaj więcej...

Z galerii...

jarekgoldawywiadsmall.jpg

"Gdzieś we mnie wciąż jest cząstka chłopaka z Szydłowca"

To, że wywiad z Dominikiem Furmanem pojawił się na oficjalnej stronie Legii Warszawa dwa dni przed bardzo ważnym meczem ze Steauą Bukareszt to być może przypadek. Jednak to, że portal naszszydlowiec.pl przedstawia go swoim czytelnikom na dosłownie chwilę przed tym spotkaniem to zamierzone działanie.

Bardzo obszernego wywiadu udzielił portalowi legia.com nasz Dominik, opowiada w nim o Szydłowcu, o swoich początkach w Akademii Legii, o wejściu do pierwszej drużyny i obecnej sytuacji.

Dominik Furman dziś ze swoimi kolegami stoczy bardzo trudny bój w stolicy Rumunii. Miejmy nadzieję, że Legia pokaże się z dobrej strony, a jednym z bohaterów spotkania będzie właśnie Dominik.


To, że wywiad z Dominikiem Furmanem pojawił się na oficjalnej stronie Legii Warszawa dwa dni przed bardzo ważnym meczem ze Steauą Bukareszt to być może przypadek. Jednak to, że portal naszszydlowiec.pl przedstawia go swoim czytelnikom na dosłownie chwilę przed tym spotkaniem to zamierzone działanie.
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !