facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

Parafia pw. Świętego Zygmunta Króla w Szydłowcu

kosciół szydłowiec

Parafia pw. Świętego Zygmunta Króla w Szydłowcu – rzymskokatolicka parafia skupiająca poza miastem także kilka okolicznych miejscowości.

Parafia jest siedzibą dekanatu szydłowieckiego, należącego do diecezji radomskiej będącej częścią metropolii częstochowskiej.

Jedyną świątynią parafii jest kościół św.Zygmunta. Przy parafii działają siostry Michalitki które posiadają własną kaplicę w domu katechetycznym przy ul. Kamiennej, prowadzą przedszkole rzymskokatolickie i nauczają religii w szkołach oraz świetlicę "Nazaret". W odległości 500 m od kościoła znajduje się cmentarz parafialny na którym ulokowane są cmentarze żołnierzy z I i II wojny światowej.

Proboszcz: ks. dziekan Adam Radzimirski
Kapłani:

 • ks. Andrzej Kania, 
 • ks. Witold Witasek,
 • ks. Krzysztof Nowosielski

Siostry Michalitki:

 • s.Edwarda Grzywna - przełożona klasztoru w Szydłowcu

Kontakt:
Szydłowiec 26-500, ul. Zakościelna 13
telefon: 48 617-16-48

Msze święte:

 • niedziela:7.00; 9.00(młodzież); 10.30 (dzieci szkolne); 12.00 (suma); 16.00; 18.00
 • poniedziałek - sobota: 7.00; 7.30; 17.00 (maj, czerwiec, październik); 17.30; 18.00

Różaniec:

 • Przez cały październik o godz. 17.30

Nabożeństwo majowe:

 • przez cały miesiąc maj o godz. 17.30

Nabożeństwo do Serca Jezusowego

 • przez cały miesiąc czerwiec godz. 17.30

Nabożeństwo fatimskie

 • każdego 13 dnia miesiąca o godz. 20.00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 • Każda środa o godz. 18.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia

 • Każdy piątek godz. 18.00

Droga Krzyżowa

 • przez cały okres Wielkiego Postu
 • dla dzieci godz. 16.30
 • dla dorosłych godz. 17.30
 • dla młodzieży godz. 19.00

Gorzkie żale

 • w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30
Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


Samorząd

Samorządowy Zakład Usług Komunalnych zlikwidowany!

Podjęciem uchwały w sprawie likwidacji Samorządowego Zakładu Usług Komunalnych zajęła się na ostatnim posiedzeniu Rada Miejska w Szydłowcu. 

Zakład, którym od kilku lat kierował dyrektor Tadeusz Świercz oficjalnie przestanie istnieć z dniem 30 września 2014 roku, do tej pory będzie działał pod nazwą "Samorzadowy Zakładu Usług Komunalnych w likwidacji".

Jakie są przyczyny procesu likwidacji SZUK? Z pewnością wyjaśnią państwu: treść uzasadnienia projektu uchwały, oraz wystąpienia radnych miejskich oraz urzędników. Głosu w sprawe nie zabrał dyrektor Tadeusz Świercz.


Podjęciem uchwały w sprawie likwidacji Samorządowego Zakładu Usług Komunalnych zajęła się na ostatnim posiedzeniu Rada Miejska w Szydłowcu. Zakład, którym od kilku lat kierował dyrektor Tadeusz Świercz oficjalnie przestanie istnieć z dniem 30 września 2014 roku, do tej pory będzie działał pod nazwą 'Samorzadowy Zakładu Usług Komunalnych w likwidacji'.
Czytaj więcej...

Średnie wynagrodzenie w mazowieckich powiatach

Wysokość średniego wynagrodzenia w Polsce może się różnić nawet o 4 tys. złotych, w zależności od powiatu, który weźmiemy pod uwagę - pisał dziś rano portal Forsal.pl polski serwis internetowy, który specjalizuje się w finansach, gospodarce i ekonomii.

Jak widać na powyższej grafice (kliknij zdjęcie by powiększyć) w województwie mazowieckim powiat szydłowiecki znów wypada słabo. Nie jesteśmy pod tym względem najgorsi, ale nie dużo nam brakuje. Czy samorządowcy są wstanie coś z tym zrobić, czy pogodzili się już z pozycją powiatu, którym władają?

Woj. mazowieckie jest jednak najbogatsze w Polsce. Średnie wynagrodzenie wynosi w nim 4638 zł brutto. Rozwarstwienie dochodowe pomiędzy mazowieckimi powiatami jest bardzo wysokie.


Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

Wyniki konkursu wielkanocnego

Komisja konkursowa w składzie: Włodzimierz Górlicki Starosta Szydłowiecki – przewodniczący komisji, Barbara Pataj – plastyczka, Wiesław Wismont – fotograf, Magdalena Kisiel - Wydział Rozwoju i Promocji, Inga Pytka – Sobutka – Wydział Rozwoju i Promocji oraz Sylwia Pietras – Wolska - Wydział Rozwoju i Promocji 2 kwietnia rozstrzygnęli konkurs pn. „Wielkanoc w Powiecie Szydłowieckim”.

Oto wyniki: GŁÓWNA NAGRODA, druk kartki wielkanocnej: JULIA DĄBROWA Kl. II PSP w Majdowie Opiekunka Rozalia Kucper (foto główne)

KATEGORIA: KLASY I –III SZKOŁY PODSTAWOWE. Laureaci: I MIEJSCE - Damian Osobiński - PSP w Pawłowie, II MIEJSCE - Amelia Maciejewska - PSP w Wałsnowie, III MIEJSCE Paulina Pulkowska - PSP w Sadku, III MIEJSCE Łucja Mamla - PSP Majdów


Komisja konkursowa w składzie: Włodzimierz Górlicki Starosta Szydłowiecki – przewodniczący komisji, Barbara Pataj – plastyczka, Wiesław Wismont – fotograf, Magdalena Kisiel - Wydział Rozwoju i Promocji, Inga Pytka – Sobutka – Wydział Rozwoju i Promocji oraz Sylwia Pietras – Wolska - Wydział Rozwoju i Promocji 2 kwietnia rozstrzygnęli konkurs pn. „Wielkanoc w Powiecie Szydłowieckim”.
Czytaj więcej...

Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny już XII Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 kwietnia.

Wielu z mieszkańców z pewnością zastanawia się, gdzie ustawione będą kiermaszowe stragany. Utrudnienia powstałe z racji remontu płyty Rynku Wielkiego zmusiły organizatorów do przeniesienia się w okolice kościoła św. Zygmunta oraz ulicy Kieleckiej. 

Początek kiermaszu już o godzinie 9.00, a uroczyste otwarcie o godzinie 11.40, tuż przed świąteczną sumą.


Serdecznie zapraszamy na tegoroczny już XII Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 kwietnia. Wielu z mieszkańców z pewnością zastanawia się, gdzie ustawione będą kiermaszowe stragany. Utrudnienia powstałe z racji remontu płyty Rynku Wielkiego zmusiły organizatorów do przeniesienia się w okolice kościoła św. Zygmunta oraz ulicy Kieleckiej.
Czytaj więcej...

Sport

Korona Kielce nie straszna naszym młodym piłkarzom!

W sobotę 12 kwietnia KS „Akademia Piłkarska Szydłowiec” rocznik 2005 i młodsi rozegrała mecz sparingowy z drużyną „Korony” Kielce.

Nasi chłopcy spisywali się świetnie, a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Ostatecznie „Akademia” wygrała 11:6. W trakcie meczu trener Artur Ludew miał do dyspozycji 13 zawodników i 1 zawodniczkę.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Musiałek, Aleks Gumulak, Dominik Sorsa (kapitan), Dominik Makowski, Michał Cieloch, Piotr Sikora, Jakub Czajkowski, Weronika Cender, Oskar Materek, Paweł Brzeziński, Mateusz Gruszczyński, Kacper Majewski, Adam Rokita oraz Wiktor Rokita


W sobotę 12 kwietnia KS „Akademia Piłkarska Szydłowiec” rocznik 2005 i młodsi rozegrała mecz sparingowy z drużyną „Korony” Kielce. Nasi chłopcy spisywali się świetnie, a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Ostatecznie „Akademia” wygrała 11:6. W trakcie meczu trener Artur Ludew miał do dyspozycji 13 zawodników i 1 zawodniczkę.
Czytaj więcej...

Zwycięstwo i awans na szóste miejsce!

Można powiedzieć, wreszcie! Długo czekali sympatycy Szydłowianki Szydłowiec na pierwsze wiosenne zwycięstwo! Zbyt długo!

Na szczęście nadeszło i to w Szydłowcu, na własnym boisku w meczu z trudnym przeciwnikiem jakim było Mazowsze Grójec. 

Od samego początku było widać niesamowitą determinację w poczynaniach naszych piłkarzy, a grójeccy zawodnicy musieli uciekać się do fauli, czasem brutalnych przez co mecz kończyli w "10".


Można powiedzieć, wreszcie! Długo czekali sympatycy Szydłowianki Szydłowiec na pierwsze wiosenne zwycięstwo! Zbyt długo! Na szczęście nadeszło i to w Szydłowcu, na własnym boisku w meczu z trudnym przeciwnikiem jakim było Mazowsze Grójec.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

Rok 2014 w Szydłowcu rokiem Jana Pawła II

"Rok 2014 jest szczególnym czasem, w którym uczczenie pamięci Jana Pawła II ma wyjątkowy charakter, bowiem 27 kwietnia 2014 r. Wielki Polak – Papież - Błogosławiony Jan Paweł II zostanie kanonizowany.

Ojciec Święty Błogosławiony Jan Paweł II jest bliski mieszkańcom naszej gminy. Niejednokrotnie mieszkańcy mieli możliwość osobistego spotkania z Ojcem Świętym podczas licznych pielgrzymek odbywanych w czasie Jego pontyfikatu.

Osoba Błogosławionego Jana Pawła II jest stale obecna w życiu naszej gminy – Jego imieniem nazwany został Zespół Szkół w Szydłowcu, corocznie, w październiku, odbywają się w Szydłowcu Dni Papieskie, a dzień 16 października został ustanowiony uchwałą Nr 194/XXX/05 Rady Miejskiej w Szydłowcu z dnia 29 kwietnia 2005 r. Dniem Pamięci o Ojcu Świętym – Janie Pawle II, w 2007 r. staraniem Społecznego Komitetu Budowy na placu kościelnym stanął pomnik Jana Pawła II, ufundowany przez społeczność Szydłowca.


'Rok 2014 jest szczególnym czasem, w którym uczczenie pamięci Jana Pawła II ma wyjątkowy charakter, bowiem 27 kwietnia 2014 r. Wielki Polak – Papież - Błogosławiony Jan Paweł II zostanie kanonizowany. Ojciec Święty Błogosławiony Jan Paweł II jest bliski mieszkańcom naszej gminy. Niejednokrotnie mieszkańcy mieli możliwość osobistego spotkania z Ojcem Świętym podczas licznych pielgrzymek odbywanych w czasie Jego pontyfikatu.
Czytaj więcej...

Twarzą w twarz...o Szydłowcu i nie tylko!

Nie marzyłem o tego typu działalności medialnej, nie marzyłem o takim programie, ale jest! Dziś mogę powiedzieć, że internetowy program typu talk-show dotyczący Szydłowca niebawem wystartuje!

"Twarzą w twarz" bo taki tytuł będzie nosił, ma być sposobem na odkrywanie wartości, a wiadomo że największą wartością w otaczającym nas świecie jest człowiek!

Tematem przewodnim programu ma być oczywiście Szydłowiec, ale nie tylko bo ważne będą: życie, pasja, poglądy i wiele innych. Program będzie moim i widzów spotkaniem z wyróżniającymi się ludźmi na tle naszego miasta: młodymi, utalentowanymi, doświadczonymi, przedsiębiorczymi, pomysłowymi oraz takimi którzy radzą sobie w Szydłowcu oraz takimi, którzy osiągnęli wiele w innym zakątku świata.


Nie marzyłem o tego typu działalności medialnej, nie marzyłem o takim programie, ale jest! Dziś mogę powiedzieć, że internetowy program typu talk-show dotyczący Szydłowca niebawem wystartuje! 'Twarzą w twarz' bo taki tytuł będzie nosił, ma być sposobem na odkrywanie wartości, a wiadomo że największą wartością w otaczającym nas świecie jest człowiek!
Czytaj więcej...


Wywiady

Do pierwszego meczu w IV lidze beniaminkowi z Szydłowca Szydłowiance pozostało niespełna dwa tygodnie.

Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie na stadionie w Szydłowcu Energia Kozienice - Janików.

Chwilę przed tym pierwszym po awansie meczem przeprowadziliśmy rozmowę z powracającym do drużyny Jarosławem Gołdą.

Jarek to wychowanek Szydłowianki, to w tym klubie stawiał pierwsze kroki jako dzieciak.


Do pierwszego meczu w IV lidze beniaminkowi z Szydłowca Szydłowiance pozostało niespełna dwa tygodnie. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie na stadionie w Szydłowcu Energia Kozienice - Janików. Chwilę przed tym pierwszym po awansie meczem przeprowadziliśmy rozmowę z powracającym do drużyny Jarosławem Gołdą. Jarek to wychowanek Szydłowianki, to w tym klubie stawiał pierwsze kroki jako dzieciak. Przerwał grę w drużynie jako nastolatek, dziś gdy drużyna z Szydłowca osłabiona odejściem Dawida Walkiewicza potrzebowała jego pomocy zdecydował się podjąć to wyzwanie, by jeszcze raz spróbować swoich sił w Szydłowiance. Ostatnio znany był głównie z tego, że był najlepszym strzelcem Szydłowieckiej Ligi Piątek Piłkarskich jako zawodnik Starych Wariatów. Jak doszło do tego, że podpisałeś kontrakt z Szydłowianką Szydłowiec? Jarosław Gołda: Z decyzją by zagrać dla klubu wstrzymywałem się dość długo. Jeszcze w tamtym roku zacząłem treningi w Jastrzębiu, ale stwierdziłem że to chyba nie jest to. Zaczął się kolejny sezon Szydłowieckiej Ligi Piątek Piłkarskich i grałem dalej z kolegami ze Starych Wariatów. W końcu nadeszła decyzja, że jednak gra na poważnie jest tym co chce robić w tym momencie w życiu.
Czytaj więcej...

Z galerii...

aerospatilelustro.jpg

"Zygmuntowskie Rozmowy"

X Szydłowieckie Zygmunty to już historia, która nie wróci, jedynie wspomnienia mogą nam o tegorocznym święcie Szydłowca przypominać.

naszszydlowiec.pl postara się w inny sposób, otóż udało mi się podczas koncertu finałowego przeprowadzić kilka krótkich ale ciekawych rozmów, które dziś wam przedstawiam.


X Szydłowieckie Zygmunty to już historia, która nie wróci, jedynie wspomnienia mogą nam o tegorocznym święcie Szydłowca przypominać. naszszydlowiec.pl postara się w inny sposób, otóż udało mi się podczas koncertu finałowego przeprowadzić kilka krótkich ale ciekawych rozmów, które dziś wam przedstawiam. Bartosz Orlicki z Sabaki Niewirna, Rafał Orlicki ze Swobodnej, Mateusz Jarzyński i Paulina Lewek z Magister Ninja, Kamil Bednarek oraz burmistrz Andrzej Jarzyński, oni odpowiadali na moje pytania. Z przedstawicielami trzech pierwszych zespołów rozmawiałem tuż po ich występach, z Kamilem Bednarkiem udało zamienić się kilka słów przed koncertem, natomiast z burmistrzem Andrzejem Jarzyńskim porozmawialiśmy po zakończeniu koncertu, chwilę przed północą. O Szydłowcu, o muzyce, o nowych płytach, o przeżyciach które towarzyszyły artystom na szydłowieckiej scenie, o przyszłości ,zapraszam przeczytajcie - Zygmuntowskie Rozmowy.
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !