facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

Parafia pw. Świętego Zygmunta Króla w Szydłowcu

kosciół szydłowiec

Parafia pw. Świętego Zygmunta Króla w Szydłowcu – rzymskokatolicka parafia skupiająca poza miastem także kilka okolicznych miejscowości.

Parafia jest siedzibą dekanatu szydłowieckiego, należącego do diecezji radomskiej będącej częścią metropolii częstochowskiej.

Jedyną świątynią parafii jest kościół św.Zygmunta. Przy parafii działają siostry Michalitki które posiadają własną kaplicę w domu katechetycznym przy ul. Kamiennej, prowadzą przedszkole rzymskokatolickie i nauczają religii w szkołach oraz świetlicę "Nazaret". W odległości 500 m od kościoła znajduje się cmentarz parafialny na którym ulokowane są cmentarze żołnierzy z I i II wojny światowej.

Proboszcz: ks. dziekan Adam Radzimirski
Kapłani:

 • ks. Andrzej Kania, 
 • ks. Norbert Skawiński
 • ks. Krzysztof Nowosielski

Siostry Michalitki:

 • s.Edwarda Grzywna - przełożona klasztoru w Szydłowcu

Kontakt:
Szydłowiec 26-500, ul. Zakościelna 13
telefon: 48 617-16-48

Msze święte:

 • niedziela:7.00; 9.00(młodzież); 10.30 (dzieci szkolne); 12.00 (suma); 16.00; 18.00
 • poniedziałek - sobota: 7.00; 7.30; 17.00 (maj, czerwiec, październik); 17.30; 18.00

Różaniec:

 • Przez cały październik o godz. 17.30

Nabożeństwo majowe:

 • przez cały miesiąc maj o godz. 17.30

Nabożeństwo do Serca Jezusowego

 • przez cały miesiąc czerwiec godz. 17.30

Nabożeństwo fatimskie

 • każdego 13 dnia miesiąca o godz. 20.00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 • Każda środa o godz. 18.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia

 • Każdy piątek godz. 18.00

Droga Krzyżowa

 • przez cały okres Wielkiego Postu
 • dla dzieci godz. 16.30
 • dla dorosłych godz. 17.30
 • dla młodzieży godz. 19.00

Gorzkie żale

 • w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30
Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


Samorząd

Wystartowała kampania wyborcza

z9577521QStart-up

Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.

Zawiadomienie odpowiedniej Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego powinno się odbyć do 7 września


Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.
Czytaj więcej...

Znamy termin wyborów samorządowych

komisjawyborcza

"Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 30 listopada. Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie" - poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa - Błońska.

Jak powiedziała, decyzja ma się ukazać w Dzienniku ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.


W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.
Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

XII Szydłowieckie Wieńcowanie już niebawem

XIIwiencowanie

Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).

Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw, natomiast przez formalne zarejestrowane związki wyznaniowe, odwołujące się do etnicznej wiary Słowian, nadal w okresie najbliższym równonocy.

W Szydłowcu, a dokładnie w Woli Korzeniowej świętować będziemy 7 września (wszystkie szczegóły na plakacie). Serdecznie zapraszamy!


Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).
Czytaj więcej...

Kapsle, muzyka, stroje i fotografie - to dopiero była zabawa!

44

To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w "Kapsle" można zaliczyć do bardzo udanych.

Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat" (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię "Faktoria" (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.

Furorę zrobiły wspomniane w leadzie "kapsle", ale klimatu całej imprezie dodała rewelacyjna muzyka serwowana przez niezawodnego Macieja Kapturskiego, oryginalnego fotografie z czasów PRL ze zbiorów Klubu Jupiter 72', a także uczestnicy wystylizowani na tamte czasy.


To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w 'Kapsle' można zaliczyć do bardzo udanych. Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie 'Projektoriat' (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię 'Faktoria' (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.
Czytaj więcej...

Sport

Sukces siatkarzy plażowych

turniejplazowkiwyniki

9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary.

W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .

Do eliminacji zgłosiło się 16 par. Do udziału w turnieju głównym wystarczającą ilość punktów miało 8 par. System rozgrywek zaproponowany przez organizatorów dzielił pary na 4 grupy z których awans wywalczyły po 2 najlepsze.


9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary. W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .
Czytaj więcej...

Dominik Furman we włoskiej Serie A?

seriea

Francuski dziennik "L'Equipe" poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany.

Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych. 

Po wychowanka Szydłowianki zgłosiła się włoska AC Parma, która w zeszłym sezonie zajęła 6 miejsce we włoskiej, ale ze względu na problemy finansowe, straciła miejsce gwaratnujące start w Lidze Europejskiej, na rzecz AC Torino.


Francuski dziennik 'L'Equipe' poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany. Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

Pamięć o poległych w 70-tą rocznicą Bitwy pod Ciechostowicami

ciechostowiceuroczystosci

27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. 

Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.

Oddziały polskie chcą się przebić przez niemieckie okrążenie. Wywiązuje się całodzienna bitwa. Sytuacja jest tym trudniejsza, że u „Huragana” są sowieccy jeńcy wojenni, przygarnięci do oddziału po ucieczce z niemieckiej niewoli.


27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.
Czytaj więcej...

Hotel Pod Dębem już działa!

15

Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem "Pod Dębem".

Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu.

W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem "Pod Dębem" - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.


Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem 'Pod Dębem'. Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu. W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem 'Pod Dębem' - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.
Czytaj więcej...


Wywiady

Chwilę przed pierwszym spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii 2014 pomiędzy Polską, a Czarnogórą przedstawiamy Wam wywiad z Dominikiem Furmanem.

Dominik to zawodnik Legii Warszawa, ale pochodzący z Szydłowca i stawiający swoje pierwsze piłkarskie kroki w miejscowej Szydłowiance.


Chwilę przed pierwszym spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii 2014 pomiędzy Polską, a Czarnogórą przedstawiamy Wam wywiad z Dominikiem Furmanem. Dominik to zawodnik Legii Warszawa, ale pochodzący z Szydłowca i stawiający swoje pierwsze piłkarskie kroki w miejscowej Szydłowiance. Wywiad przeprowadzony przy okazji strzelenia przez Dominika swojego debiutanckiego gola w polskiej Ekstraklasie najwyżej lidze w kraju. Strzelił w bardzo ważnym momencie, gdy mecz zbliżał się ku końcowi a wynik meczu pomiędzy Legią i Podbeskidziem był 1:1. Dominik strzelił na 2:1 co podłamało drużynę gości, a mecz skończył się po golu Radovica wynikiem 3:1. Jakby tego było mało dwa dni później w środę Furman dołożył kolejne trafienie w meczu polskiej młodzieżowej reprezentacji, które tym razem decydowało o wyniku meczu. Polska pokonała Szwajcarię 2:1 w meczu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Dominikiem Furmanem. Być może przyszłą gwiazdą polskiego futbolu ? :)
Czytaj więcej...

Z galerii...

zbigniew kumiuk1.jpg

"Gdzieś we mnie wciąż jest cząstka chłopaka z Szydłowca"

To, że wywiad z Dominikiem Furmanem pojawił się na oficjalnej stronie Legii Warszawa dwa dni przed bardzo ważnym meczem ze Steauą Bukareszt to być może przypadek. Jednak to, że portal naszszydlowiec.pl przedstawia go swoim czytelnikom na dosłownie chwilę przed tym spotkaniem to zamierzone działanie.

Bardzo obszernego wywiadu udzielił portalowi legia.com nasz Dominik, opowiada w nim o Szydłowcu, o swoich początkach w Akademii Legii, o wejściu do pierwszej drużyny i obecnej sytuacji.

Dominik Furman dziś ze swoimi kolegami stoczy bardzo trudny bój w stolicy Rumunii. Miejmy nadzieję, że Legia pokaże się z dobrej strony, a jednym z bohaterów spotkania będzie właśnie Dominik.


To, że wywiad z Dominikiem Furmanem pojawił się na oficjalnej stronie Legii Warszawa dwa dni przed bardzo ważnym meczem ze Steauą Bukareszt to być może przypadek. Jednak to, że portal naszszydlowiec.pl przedstawia go swoim czytelnikom na dosłownie chwilę przed tym spotkaniem to zamierzone działanie.
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !