facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

środa, 05, luty 2014 12:20

Wyślij PIT-a przez internet

Już po raz kolejny Urząd Skarbowy w Szydłowcu organizuje szydłowiecką edycję akcji "Szybki Pit". Głównym celem akcji jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Dzięki akcji informacyjnej liczba deklaracji złożonych drogą elektroniczną w powiecie szydłowieckim rośnie z roku na rok.

Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego bez konieczności wychodzenia z domu. Przez Internet bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl lub www.szybkipit.pl . Tam krok po kroku zostaniemy poinstruowani, co powinniśmy zrobić.

Najważniejsze , żebyśmy pamiętali kwotę przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za poprzedni rok podatkowy. Możemy rozliczyć się indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem (bez składania upoważnienia) oraz skorzystać z ulg i odliczeń.

Ważne jest aby korzystać z autoryzowanego przez resort finansów oprogramowania do przesyłania zeznań i deklaracji drogą elektroniczną. Takie oprogramowanie znajduje się właśnie na stronach www.e-deklaracje.gov.pl i www.szybkipit.pl

System e-Deklaracje cieszy się coraz większym zaufaniem podatników – liczba osób rozliczających się przez Internet ciągle rośnie. Ci, którzy przynajmniej raz spróbowali rozliczyć się za pomocą e-deklaracji twierdzą, że jest to bardzo proste a przy tym szybkie i bezpieczne.

Jeśli wysyłamy PIT przez Internet, to tego samego dnia jest on już w systemie. Pracownicy Urzędu nie muszą go wprowadzać, ani sprawdzać pod względem rachunkowym. Mamy pewność, że nie popełniliśmy błędu, a pieniądze szybciej będą na naszych kontach.

W ramach akcji zostały przygotowane dla podatników liczne udogodnienia:

- pracująca sobota w urzędzie skarbowym 5 kwietnia – wszyscy, którzy nie zdążyli się jeszcze rozliczyć, będą mogli w tym dniu skorzystać z pomocy urzędników i złożyć deklarację w Urzędzie Skarbowym w Szydłowcu;

- wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych – 28, 29 i 30 kwietnia – dla wszystkich spóźnialskich Urząd Skarbowy w Szydłowcu w te dni będzie pracował dłużej tj. do godziny 18:00.

KOMUNIKAT

JUŻ WKRÓTCE TO ADMINISTRACJA PODATKOWA BĘDZIE WYPEŁNIAĆ PIT ZA PODATNIKA.

Aby mogło to być możliwe , planowane jest wprowadzenie od 1 stycznia 2015r. obowiązkowej formy elektronicznej składania PIT-11 ( dla form zatrudniających powyżej 5 pracowników) – przygotuj się do tego już teraz.

Mniejsze firmy zachowają prawo do składania PIT-11 w formie papierowej , ale w krótszym terminie – do końca stycznia.

Informacje o składaniu deklaracji podatkowej przez internet : www.e-deklaracje.gov.pl 

 

 

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


Samorząd

Wystartowała kampania wyborcza

z9577521QStart-up

Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.

Zawiadomienie odpowiedniej Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego powinno się odbyć do 7 września


Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.
Czytaj więcej...

Znamy termin wyborów samorządowych

komisjawyborcza

"Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 30 listopada. Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie" - poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa - Błońska.

Jak powiedziała, decyzja ma się ukazać w Dzienniku ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.


W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.
Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

XII Szydłowieckie Wieńcowanie już niebawem

XIIwiencowanie

Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).

Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw, natomiast przez formalne zarejestrowane związki wyznaniowe, odwołujące się do etnicznej wiary Słowian, nadal w okresie najbliższym równonocy.

W Szydłowcu, a dokładnie w Woli Korzeniowej świętować będziemy 7 września (wszystkie szczegóły na plakacie). Serdecznie zapraszamy!


Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).
Czytaj więcej...

Kapsle, muzyka, stroje i fotografie - to dopiero była zabawa!

44

To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w "Kapsle" można zaliczyć do bardzo udanych.

Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat" (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię "Faktoria" (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.

Furorę zrobiły wspomniane w leadzie "kapsle", ale klimatu całej imprezie dodała rewelacyjna muzyka serwowana przez niezawodnego Macieja Kapturskiego, oryginalnego fotografie z czasów PRL ze zbiorów Klubu Jupiter 72', a także uczestnicy wystylizowani na tamte czasy.


To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w 'Kapsle' można zaliczyć do bardzo udanych. Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie 'Projektoriat' (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię 'Faktoria' (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.
Czytaj więcej...

Sport

Sukces siatkarzy plażowych

turniejplazowkiwyniki

9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary.

W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .

Do eliminacji zgłosiło się 16 par. Do udziału w turnieju głównym wystarczającą ilość punktów miało 8 par. System rozgrywek zaproponowany przez organizatorów dzielił pary na 4 grupy z których awans wywalczyły po 2 najlepsze.


9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary. W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .
Czytaj więcej...

Dominik Furman we włoskiej Serie A?

seriea

Francuski dziennik "L'Equipe" poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany.

Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych. 

Po wychowanka Szydłowianki zgłosiła się włoska AC Parma, która w zeszłym sezonie zajęła 6 miejsce we włoskiej, ale ze względu na problemy finansowe, straciła miejsce gwaratnujące start w Lidze Europejskiej, na rzecz AC Torino.


Francuski dziennik 'L'Equipe' poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany. Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

Pamięć o poległych w 70-tą rocznicą Bitwy pod Ciechostowicami

ciechostowiceuroczystosci

27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. 

Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.

Oddziały polskie chcą się przebić przez niemieckie okrążenie. Wywiązuje się całodzienna bitwa. Sytuacja jest tym trudniejsza, że u „Huragana” są sowieccy jeńcy wojenni, przygarnięci do oddziału po ucieczce z niemieckiej niewoli.


27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.
Czytaj więcej...

Hotel Pod Dębem już działa!

15

Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem "Pod Dębem".

Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu.

W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem "Pod Dębem" - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.


Firma System Management 6 maja 2014 roku podpisała umowę z Gminą Szydłowiec na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem 'Pod Dębem'. Nowy operator 20 sierpnia zorganizował uroczyste otwarcie obiektu z przedstawieniem oferty i zaproszeniem do korzystania z usług odnowionego obiektu. W uroczystości udział wzięli: prezes System Management - Piotr Ziółkowski, dyrektor zarządzający hotelem 'Pod Dębem' - Piotr Herman, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, samorządowcy, mieszkańcy Szydłowca oraz zaproszeni goście.
Czytaj więcej...


Wywiady

Do pierwszego meczu w IV lidze beniaminkowi z Szydłowca Szydłowiance pozostało niespełna dwa tygodnie.

Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie na stadionie w Szydłowcu Energia Kozienice - Janików.

Chwilę przed tym pierwszym po awansie meczem przeprowadziliśmy rozmowę z powracającym do drużyny Jarosławem Gołdą.

Jarek to wychowanek Szydłowianki, to w tym klubie stawiał pierwsze kroki jako dzieciak.


Do pierwszego meczu w IV lidze beniaminkowi z Szydłowca Szydłowiance pozostało niespełna dwa tygodnie. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie na stadionie w Szydłowcu Energia Kozienice - Janików. Chwilę przed tym pierwszym po awansie meczem przeprowadziliśmy rozmowę z powracającym do drużyny Jarosławem Gołdą. Jarek to wychowanek Szydłowianki, to w tym klubie stawiał pierwsze kroki jako dzieciak. Przerwał grę w drużynie jako nastolatek, dziś gdy drużyna z Szydłowca osłabiona odejściem Dawida Walkiewicza potrzebowała jego pomocy zdecydował się podjąć to wyzwanie, by jeszcze raz spróbować swoich sił w Szydłowiance. Ostatnio znany był głównie z tego, że był najlepszym strzelcem Szydłowieckiej Ligi Piątek Piłkarskich jako zawodnik Starych Wariatów. Jak doszło do tego, że podpisałeś kontrakt z Szydłowianką Szydłowiec? Jarosław Gołda: Z decyzją by zagrać dla klubu wstrzymywałem się dość długo. Jeszcze w tamtym roku zacząłem treningi w Jastrzębiu, ale stwierdziłem że to chyba nie jest to. Zaczął się kolejny sezon Szydłowieckiej Ligi Piątek Piłkarskich i grałem dalej z kolegami ze Starych Wariatów. W końcu nadeszła decyzja, że jednak gra na poważnie jest tym co chce robić w tym momencie w życiu.
Czytaj więcej...

Z galerii...

kuba20piotrowski.jpg

Wywiad wyborczy 2011 z Markiem WIkińskim

No i udało się. Jedyna jedynka z radomskich list przyjęła zaproszenie do wywiadu dla portalu.

Nie było łatwo, byliśmy umówieni, potem wywiad miał odbyć się drogą mailowa...aż w końcu przeprowadziłem ten wywiad telefonicznie. Warto zaznaczyć, że Pan Marek Wikiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej był bardzo zdeterminowany by tego wywiadu udzielić. Rozmawiał ze mną, pomiędzy inauguracją roku akademickiego w Radomiu, a wywiadem dla jednej z rozgłośni radiowej. Za to Panie Marku serdeczne dzięki! Zapraszam do zapoznania się z tą krótką telefoniczną rozmową z kandydatem do sejmu Markiem Wikińskim.


No i udało się. Jedyna jedynka z radomskich list przyjęła zaproszenie do wywiadu dla portalu. Nie było łatwo, byliśmy umówieni, potem wywiad miał odbyć się drogą mailowa...aż w końcu przeprowadziłem ten wywiad telefonicznie. Warto zaznaczyć, że Pan Marek Wikiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej był bardzo zdeterminowany by tego wywiadu udzielić. Rozmawiał ze mną, pomiędzy inauguracją roku akademickiego w Radomiu, a wywiadem dla jednej z rozgłośni radiowej. Za to Panie Marku serdeczne dzięki! Zapraszam do zapoznania się z tą krótką telefoniczną rozmową z kandydatem do sejmu Markiem Wikińskim.
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !