facebook

REKLAMA »

Kliknij i wypełnij kwestionariusz "STRATEGIA DLA KULTURY - SZYDŁOWIEC 2020

środa, 20, marzec 2013 18:17

"Złote Baby" zagrały o puchar burmistrza!

Już po raz dziesiąty został rozegrany Międzymiastowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet „Złote Baby” o Puchar Burmistrza Szydłowca.

17 marca 2013 roku w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II spotkali się miłośnicy siatkówki – zawodnicy i kibice. Tegoroczne rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział dziewięć zespołów, z Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Krakowa, oraz 1 drużyna z Szydłowca.

Turniej otworzył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który serdecznie przywitał zawodniczki i życzył, aby sportowa rywalizacja dała wiele pozytywnych wrażeń.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn. Do półfinału awansowały po dwie drużyny z każdej grupy.

Awans do półfinału wywalczyły z grupy I: „APOLLO” Kraków” i „VOLLEY-F” Kielce, z grupy II awansowały drużyny „STS SZÓSTKA” Szydłowiec i „GAMEB DANA I” Skarżysko-Kam.

W półfinale „APOLLO” Kraków pokonało „GAMEB DANA I” Skarżysko – Kam. 2:0, natomiast „STS SZÓSTKA” Szydłowiec zwyciężyła „VOLLEY-F” Kielce 2:0.

W meczu o trzecie miejsce „VOLLEY-F” Kielce pokonało „GAMEB DANA I” Skarżysko-Kam. 2:0.

W finale o I miejsce spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju, gdzie po zaciętej i wyrównanej walce gospodynie turnieju czyli„STS SZÓSTKA” Szydłowiec nieznacznie uległy ”APOLLO” Kraków 1:2 (tajbrek) wynikiem 2:1, natomiast w meczu o 3-miejsce drużyna „VOLLEY-F” Kielce zwyciężyła z „GAMEB DANA” I Skarżysko-Kam. wynikiem 2:0.

Najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Ula Pawelec z drużyny „APOLLO” Kraków.

Mecze sędziowali: Bogdan Sokół, Leszek Fiutowski i Rafał Witkowski ze świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce - „APOLLO” Kraków, II miejsce - „STS SZÓSTKA” Szydłowiec, III miejsce - „VOLLEY-F” Kielce, IV miejsce - „GAMEB DANA” Skarżysko-Kam., V miejsce - „SALOS I” Kielce, VI miejsce - „I L.O.” Końskie, VII miejsce - „SALOS II” Kielce, VIII miejsce - „BABECZKI” Skarżysko-Kam., IX miejsce - „PIĄTECZKI” Skarżysko-Kamienna, X miejsce - „DANA GAMEB II” Skarżysko-Kam.

Puchary zwycięzcom wręczył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z Kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS- Zamek Markiem Zdziechem.

Organizatorem Międzymiastowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet „Złote Baby” był Urząd Miejski, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu-Zamek oraz Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe.

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z REGULAMINEM, naruszenie któregokolwiek punktu regulaminu może spowodować konsekwencje prawne, dlatego czasem warto się powstrzymać, www.naszszydlowiec.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie wiesz jak dodać komentarz ? Zobacz instrukcję »


Już po raz dziesiąty został rozegrany Międzymiastowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet „Złote Baby” o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Samorząd

Wystartowała kampania wyborcza

z9577521QStart-up

Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.

Zawiadomienie odpowiedniej Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego powinno się odbyć do 7 września


Dziś (27 sierpnia) ogłoszono, że można już zacząć rejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitety Wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych, które już 16 listopada. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.
Czytaj więcej...

Znamy termin wyborów samorządowych

komisjawyborcza

"Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 30 listopada. Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie" - poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa - Błońska.

Jak powiedziała, decyzja ma się ukazać w Dzienniku ustaw 27 sierpnia. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.


W wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z Kodeksem wyborczym premier zarządza wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyznaczając datę wyborów na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.
Czytaj więcej...

Kultura i rozrywka

XII Szydłowieckie Wieńcowanie już niebawem

XIIwiencowanie

Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).

Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw, natomiast przez formalne zarejestrowane związki wyznaniowe, odwołujące się do etnicznej wiary Słowian, nadal w okresie najbliższym równonocy.

W Szydłowcu, a dokładnie w Woli Korzeniowej świętować będziemy 7 września (wszystkie szczegóły na plakacie). Serdecznie zapraszamy!


Dożynki, Święto Plonów, Wieńcowanie – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września).
Czytaj więcej...

Kapsle, muzyka, stroje i fotografie - to dopiero była zabawa!

44

To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w "Kapsle" można zaliczyć do bardzo udanych.

Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat" (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię "Faktoria" (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.

Furorę zrobiły wspomniane w leadzie "kapsle", ale klimatu całej imprezie dodała rewelacyjna muzyka serwowana przez niezawodnego Macieja Kapturskiego, oryginalnego fotografie z czasów PRL ze zbiorów Klubu Jupiter 72', a także uczestnicy wystylizowani na tamte czasy.


To była zabawa! To była rywalizacja, ale oczywiście fair play! Pierwsze historyczne Mistrzostwa Szydłowca w grze w 'Kapsle' można zaliczyć do bardzo udanych. Impreza odbyła się w ramach organizowanej przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie 'Projektoriat' (reprezentowane podczas wydarzenia przez: Ingę Pytke - Sobutkę, Martę Łabęcką, Basię Sochacką i Marysię Kopyciel) oraz Herbaciarnię - Galerię 'Faktoria' (reprezentowaną przez właścicieli: Dorotę i Janusza Gilów) sobotniej powtórki z rozrywki czyli imprezy z okazji 25-lecia wolności Polski.
Czytaj więcej...

Sport

Sukces siatkarzy plażowych

turniejplazowkiwyniki

9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary.

W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .

Do eliminacji zgłosiło się 16 par. Do udziału w turnieju głównym wystarczającą ilość punktów miało 8 par. System rozgrywek zaproponowany przez organizatorów dzielił pary na 4 grupy z których awans wywalczyły po 2 najlepsze.


9 i 10 sierpnia na plaży w Przysusze nad zalewem Topornia, po raz pierwszy odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Lewiatan Beach Ball Przysucha 2014. Do rozgrywek zgłosiły się 24 pary. W turnieju nie zabrakło również pary Jakub Michalski i Paweł Filipowicz reprezentującej Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec. Nasza para zainaugurowała zmagania w sobotę, zaczynając od eliminacji do turnieju głównego zaplanowanego na niedzielę .
Czytaj więcej...

Dominik Furman we włoskiej Serie A?

seriea

Francuski dziennik "L'Equipe" poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany.

Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych. 

Po wychowanka Szydłowianki zgłosiła się włoska AC Parma, która w zeszłym sezonie zajęła 6 miejsce we włoskiej, ale ze względu na problemy finansowe, straciła miejsce gwaratnujące start w Lidze Europejskiej, na rzecz AC Torino.


Francuski dziennik 'L'Equipe' poinformował, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski po niespełna roku spędzonych we Francji może zostać sprzedany. Od stycznia zagrał w Tuluzie ledwie pięć spotkań, natomiast w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na boisku, brakuje dla niego miejsca również na ławce rezerwowych.
Czytaj więcej...

Wiadomości lokalne

VII Wojewódzki Konkurs Kronik OSP

niepokalanow6

Podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP Województwa Mazowieckiego, który odbył się 26.08.2014r w Niepokalanowie złote pióro, puchar i I nagrodę oraz zaszczytny tytuł Kronikarza Roku 2014 Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego jury nadało druhnie Annie Tomczyk, która prowadzi Kronikę OSP Szydłowiec.

Konkurs już po raz 7 był organizowany w ramach XIX Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, Relacji i Opracowań "Z Dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Na konkurs wpłynęły 23 prace, z czego 7 zakwalifikowano się do finału.


Podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP Województwa Mazowieckiego, który odbył się 26.08.2014r w Niepokalanowie złote pióro, puchar i I nagrodę oraz zaszczytny tytuł Kronikarza Roku 2014 Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego jury nadało druhnie Annie Tomczyk, która prowadzi Kronikę OSP Szydłowiec.
Czytaj więcej...

Pamięć o poległych w 70-tą rocznicą Bitwy pod Ciechostowicami

ciechostowiceuroczystosci

27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. 

Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.

Oddziały polskie chcą się przebić przez niemieckie okrążenie. Wywiązuje się całodzienna bitwa. Sytuacja jest tym trudniejsza, że u „Huragana” są sowieccy jeńcy wojenni, przygarnięci do oddziału po ucieczce z niemieckiej niewoli.


27 sierpnia mija 70 lat od Bitwy pod Ciechostowicami, bitwy w której wzięły udział dwa oddziały: 72 pp AK i 3 pp Legionów AK śpieszące do Warszawy pomóc powstańcom stolicy. Pomiędzy Ciechostowicami, Rędocinem i Huciskiem dwie kompanie dowodzone przez ppor. Ignacego Pisarskiego ps. „Maria” i por. Kazimierza Aleksandrowicza ps. „Huragan” zostają wykryte i zaatakowane przez niemiecki Wehrmacht i kolaborujące z Niemcami rosyjskie oddziały „własowców”.
Czytaj więcej...


Wywiady

Kolejny wywiad wyborczy przed wyborami parlamentarnymi.

Tym razem na pytania odpowiadała Marta Ratuszyńska kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Radomia. Zapraszam do przeczytania tego wywiadu.

Na początek może zapytam, co Panią skłoniło, by przyjąć moje zaproszenie?

Marta Ratuszyńska: Jestem zawsze otwarta na to, żeby rozmawiać z ludźmi. Niezależnie od tego, czy są to osoby spotkane na ulicy, czy są to dziennikarze, zawsze z każdym staram się porozmawiać. Spotkanie z Panem stwarza również możliwość dotarcia do lokalnych wyborców.


Kolejny wywiad wyborczy przed wyborami parlamentarnymi. Tym razem na pytania odpowiadała Marta Ratuszyńska kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Radomia. Zapraszam do przeczytania tego wywiadu.
Czytaj więcej...

Z galerii...

dominik nowak22.jpg

Rozmowa z Dominikem Furmanem zawodnikiem Legii Warszawa!

Chwilę przed pierwszym spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii 2014 pomiędzy Polską, a Czarnogórą przedstawiamy Wam wywiad z Dominikiem Furmanem.

Dominik to zawodnik Legii Warszawa, ale pochodzący z Szydłowca i stawiający swoje pierwsze piłkarskie kroki w miejscowej Szydłowiance.


Chwilę przed pierwszym spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii 2014 pomiędzy Polską, a Czarnogórą przedstawiamy Wam wywiad z Dominikiem Furmanem. Dominik to zawodnik Legii Warszawa, ale pochodzący z Szydłowca i stawiający swoje pierwsze piłkarskie kroki w miejscowej Szydłowiance. Wywiad przeprowadzony przy okazji strzelenia przez Dominika swojego debiutanckiego gola w polskiej Ekstraklasie najwyżej lidze w kraju. Strzelił w bardzo ważnym momencie, gdy mecz zbliżał się ku końcowi a wynik meczu pomiędzy Legią i Podbeskidziem był 1:1. Dominik strzelił na 2:1 co podłamało drużynę gości, a mecz skończył się po golu Radovica wynikiem 3:1. Jakby tego było mało dwa dni później w środę Furman dołożył kolejne trafienie w meczu polskiej młodzieżowej reprezentacji, które tym razem decydowało o wyniku meczu. Polska pokonała Szwajcarię 2:1 w meczu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Dominikiem Furmanem. Być może przyszłą gwiazdą polskiego futbolu ? :)
Czytaj więcej...

Szydłowiec zimą

 • powrotzimy1.jpg
 • powrotzimy2.JPG
 • powrotzimy3.JPG
 • powrotzimy4.JPG
 • powrotzimy5.JPG
 • powrotzimy6.JPG
 • powrotzimy7.JPG
 • zima1.jpg
 • zima2.jpg
 • zima3.jpg
 • zima4.jpg
 • zima5.jpg
 • zima6.jpg
 • zima7.jpg
 • zima8.jpg
 • zima9.jpg
 • zima10.jpg
 • zima11.jpg
 • zima12.jpg
 • zima13.jpg
 • zima14.jpg
 • zima15.jpg
 • zima16.jpg
 • zima17.jpg
 • zima18.jpg
 • zima19.jpg
 • zima20.jpg
 • zima21.jpg
 • zima22.jpg
 • zima23.jpg
 • zima24.jpg
 • zima25.jpg
 • zima26.jpg
 • zima27.jpg
 • zima28.jpg
 • zima29.jpg
 • zima30.jpg
 • zima31.jpg
 • zima32.jpg
 • zima33.jpg
 • zima34.jpgTagi

Kanał RSS
Naszszydłowiec w serwisie YouTube ! Subskrybuj kanał !
Naszszydłowiec.pl na Facebook'u ! Polub Nas !
Naszszydłowiec.pl na Twiterze ! Śledź Nas !